13.5.20

Šárka Kabátová: „Nejsme bleší cirkus.“ Manuál o návratu do škol navztekal učitele

Jsou to přesně dva měsíce od doby, kdy se žákům a studentům zavřely brány škol. Debaty, jak zvládnout vzdělávání na dálku, rychle vystřídalo silné rozladění učitelů na kroky Babišova kabinetu. „Chceme jasná pravidla,“ tvrdí.

Z článku v Seznam Zprávy vybíráme:

Čerstvě publikovaný materiál z Ministerstva školství působí na kantory trochu jako červený hadr. „Jsem ráda, že máme konečně nějaký manuál. Ale nesmí se hned po vydání, ještě mokrý, začít měnit. To je potom velmi nešťastné,“ říká před kamerou rozladěně ředitelka základní školy v Dolních Břežanech Iva Fischerová.

V rukou drží obsáhlý manuál s novými informacemi, na které jako šéfka vzdělávací instituce netrpělivě čekala dlouhé týdny. Na titulní straně dokumentu je vyobrazena studentka s úsměvem na tváři. Podobný mezi pedagogy nenacházím. Spíše v jejich výrazech vidím únavu a frustraci z nejistoty kolem budoucího fungování výuky.(...)

Místní ředitelka není sama. Rozhořčení z neustále se měnící situace sdílí mnozí, například učitel zeměpisu Adam Gallus. „Bezesporu je to pro nás složitá situace. Všechno se zase může v příštím týdnu změnit, proto jsme zvědaví, jak to celé vůbec dopadne a jestli bude platit to, co se už tentokrát rozhodlo,“ uvedl.

Podle Fisherové se proměnlivá stanoviska vrcholných politiků dala pochopit na začátku karantény, nikoli však v době, kdy je už zapotřebí rodičům žáků sdělit relevantní informace a naplánovat chod nemalé instituce.

Žádné komentáře:

Okomentovat