23.5.20

Radek Sárközi: Kulový blesk v režii ministra Roberta Plagy

Od pondělí 25. května se řada pedagogů stane nedobrovolnými herci nového filmu s názvem Kulový blesk 2. Režisér Robert Plaga, známý divákům rovněž jako český ministr školství, již v médiích představil scénář tohoto velkofilmu, do kterého obsadil desítky tisíc komparzistů.


Z článku v deníku MF DNES vybíráme:

Ve volném pokračování známé české komedie je hlavní téma řetězové výměny bytů nahrazeno zcela novou situací. Dojde k největší výměně pedagogických pracovníků v dějinách! Změní se i žánr filmu, tentokrát půjde o tragédii...

Jelikož jsou školy zavřené, žáci prvního stupně základních škol nemohou navštěvovat běžnou výuku. Otevřou se tudíž školní družiny. Jenže družina funguje pouze před výukou a po ní, proto je třeba ji přejmenovat na školní skupinu. Školní skupina je magické místo, kde nehrozí nákaza koronavirem, proto v ní mohou být všichni bez roušek. Ty stačí mít pouze cestou do třídy a všude mimo třídu.

Vychovatelky školních družin nemohou pracovat, když je družina zavřená, proto budou dohlížet vždy na maximálně 15 dětí místo třídních učitelek žáků. Bývalé třídní učitelky vychovatelkám jen zpracují přípravy na výuku a samy budou učit online.

Jenže vychovatelky musí být s dětmi odpoledne, proto je dopoledne nahradí učitelé druhého stupně. S žáky tudíž budou učitelé matematiky a češtiny. Vlastně ne, ti musí učit deváťáky, takže je nahradí asistenti...

Asistenty ve školách dělíme do několika typů. Asistent pedagoga se vyznačuje vysokou odolností vůči koronaviru, proto nemusí nosit ve třídě roušku, v tom je imunitně blízký učitelům. Školní asistent musí roušku nosit vždy. Stejně jako osobní asistent, kterému hrozí strašná nákaza. Nedává to sice smysl, ale je to ve scénáři a ten je závazný. Ledaže by byl v rozporu se zdravým rozumem, pak je třeba se řídit jím, nikoliv nějakými hloupými manuály z ministerstva školství, upozorňuje režisér Plaga zmatené komparzisty.

Žádné komentáře:

Okomentovat