16.5.20

Petra Klimková: Otevření školek provází nadšení i obavy, část učitelek chce zůstat doma

Bez možnosti doprovodit děti do šaten nebo s podmínkou, že budou do budov vstupovat po jednom, dostávají první rodiče v Olomouckém kraji možnost znovu svěřit své potomky učitelkám v mateřských školách. Rodiče, děti i personál se ale musejí smířit s omezeními a hygienickými opatřeními.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Nebylo jednoduché najít ideální datum, protože někteří rodiče preferovali zůstat doma s dětmi na takzvaném ošetřovném. Na druhé straně se ozývali rodiče, kteří potřebují chodit do práce a musejí složitě zajišťovat hlídání,“ popsala mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Počínaje 18. květnem se po delší odmlce otevřou dveře také pro děti z jeslí. Město aktuálně zjišťuje počet zaměstnanců, kteří budou schopni do školek nastoupit. Pro případ, že bude potřeba výpomoc, už zástupci města jednají s přerovskou střední pedagogickou školou, která může zajistit brigádníky z řad svých studentů.

„Už mi volali z první školky. Oslovila jsem studentky oboru předškolní a mimoškolní pedagogika, všechno bude fungovat na bázi dobrovolnictví. Studentky mají distanční formu vzdělávání, ale jsou velmi ochotné. Věřím, že ty přerovské se k pomoci přihlásí,“ sdělila ředitelka školy Romana Studýnková.(...)

Kantorky, které patří do rizikové skupiny osob, nemusí do zaměstnání nastoupit, řada z nich se však přesto ve školkách objeví.

„Pokud by nenastoupily, musely by si vzít neplacené volno. Proto budou raději riskovat,“ dodala ředitelka školky.
1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Učitelky MŠ byly hozeny přes palubu jako první, ostatní to čeká v brzké době. Učitelka MŠ, která nemůže mít respirátor vyšší třídy, protože by se jí děti bály jako kosmonauta. I tento názor se objevil v masmédiích. I to se dozvídáme 30 let od revoluce.

Okomentovat