19.5.20

Michal Komárek: Robert Plaga si nad školstvím umyl ruce

Ministr školství Robert Plaga (ANO) v době krize selhal. Schoval se za epidemiology a vládu, není schopen nebo ochoten přijít s vlastním plánem, natož s vizí. Je nejistý, stává se nedůvěryhodným.Z komentáře na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Plaga se od počátku krize vymlouvá na to, že hlavní slovo mají epidemiologové a ministerstvo zdravotnictví. Ano, to je jedna pravdivá teze o pravidlech hry v době pandemie.

Ta druhá pravdivá teze ovšem říká, že ministru školství nic nebránilo, aby obhajoval vlastní představy o tom, co je dobré a zvládnutelné pro školy, učitele, žáky i jejich rodiče. Na významu to nabývá, zvláště když se ukazuje, že o koronaviru neví nikdo nic jistého a že názory odborníků jsou často zcela protichůdné. A že vláda nakonec stejně začala přísnou karanténu rozvolňovat poměrně chaoticky.

Na to ale Plaga připraven nebyl. Žádný plán neměl. A tak vždy jen ve vleku krizového štábu něco oznámil, aby to, podobně jako krizový štáb, za týden změnil.

Vyvrcholením Plagova krizového selhání bylo vydání alibistického Manuálu pro fungování škol po jejich znovuotevření. V něm Plaga všechnu odpovědnost hodil na ředitele škol, které vybavil spoustou nesplnitelných doporučení psaných mlžným úřednickým jazykem.

1 komentář:

Josef řekl(a)...

No nezachoval se ani jako normální chlap a už vůbec ne jako manažer na pozici. Bohužel je to tím, že ví o školství akorát to, že někdy v minulém století do té školy chodil a možná víc chyběl a proto ty slaboduché závěry.

Okomentovat