21.5.20

Martin Štorkán: ,Snad nám nepošlou druhý stupeň.‘ Zájem o návrat žáků do škol je až šedesát procent, tvrdí ministerstvo

Někteří žáci prvního stupně základních škol se od pondělí vrátí do tříd. Ministerstvo školství odhaduje, že zájem o výuku je až šedesátiprocentní. Podle ředitelů škol se naplní dopolední i odpolední vyučování. „Rodiče mají zájem o obědy i odpolední výuku. Máme jedenáct tříd na prvním stupni, dvě z nich musíme rozdělit na dvě skupiny. Personálně to zvládneme pokrýt,“ říká Květoslava Špilerová, ředitelka základní školy ve Stříbře.

Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Podle našeho odhadu je zájem žáků někde mezi čtyřiceti a šedesáti procenty. Konkrétní čísla ale nemáme, protože nám školy nemusí zájem dětí hlásit,“ napsal serveru iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva školství Ondřej Macura.

Velký zájem o docházku je ve škole v Mendelově ulici na pražském Jižním Městě. „Děti budou vzdělávat naše paní učitelky a vychovatelky. Z prvních až třetích tříd vzniknou patnáctičlenné skupiny, které se daří naplnit. Ve čtvrtých a pátých třídách máme převis, takže tam budeme tvořit víc skupin, než je tříd,“ řekla ředitelka školy Martina Thumsová.

Do liberecké základní školy v Broumovské ulici rodiče přihlásili dvě třetiny dětí. „Od příštího týdne bude do školy docházet 67 procent dětí,“ řekl serveru iROZHLAS.cz ředitel školy Martin Mikuš.(...)

V některých školách je ale zájem o výuku výrazně nižší, jako například na 1. základní škole v Ostrově u Karlových Varů. Z celkového počtu 292 dětí na základním stupni chce od 25. května docházet do školy pouhých šestapadesát. „Je to relativně nízký počet. Děti jsme rozdělili do čtyř skupin. Budou společně chodit na dopolední i odpolední vyučování a na oběd. Skupiny vždy dopoledne povede pedagog, který se zaměří na výuku, odpoledne se budou žáci věnovat volnočasovým aktivitám, které dovolí učebna a vybavení školy,“ řekl ředitel školy Helmut Harzer.

Žádné komentáře:

Okomentovat