22.5.20

Kristína Paulenková: Až zazvoní na hodinu

Přípravy na návrat dětí z prvních stupňů zpět do škol vrcholí. V pondělí mohou zasednout opět do lavic po více než dvouměsíční pauze. „Právě teď jsme dolepili značky na chodbě školy, aby měli žáci dvoumetrové rozestupy,“ líčí Zbyněk Mašek, ředitel Základní školy Svatobořice-Mistřín, jak vyřešil nařízení ministerstva školství o dodržování dvoumetrových rozestupů. Žáci by díky značkám měli získat představu, jak velká vzdálenost to vlastně je.


Z článku v deníku MF DNES vybíráme:

Škola splnila všechna nařízení, byť s vypětím všech sil. Děti musejí být ve skupinách maximálně po 15 a kvůli velkému zájmu (návrat do školy není povinný, žáci mohou pokračovat i v domácí výuce) jsou některé skupiny skutečně natřískané na povolené maximum. Řediteli se podařilo organizaci výuky vymyslet tak, aby se skupiny nepotkávaly. „Kdyby se jich přihlásilo více, tak už to nezvládneme,“ vyjadřuje své obavy s tím, že se na první stupeň vracejí asi dvě třetiny dětí.

Na mnohých školách děti nenastoupí ani do stejné třídy se svými spolužáky tak, jak byly zvyklé. I rozvrhy doznají změn. Školy musejí zajistit také distanční výuku, a tak se podoba vyučování značně promění. „Třídní učitelé budou nadále koordinovat výuku svých tříd – dětí ve škole, ale i těch, co jsou doma. Ale fyzicky budou učit jiní pedagogové,“popisuje Michal Černý, ředitel Masarykovy ZŠ Klánovice.

Žádné komentáře:

Okomentovat