20.5.20

Karolína Salvetto: Návrat dětí do speciálních škol zůstává nedořešený

Do českých škol se příští týden vrátí zhruba 40 - 60 procent dětí. Takový je odhad ministerstva školství a podobná data uvádí i jednotlivá města. Deváťáci a maturanti chodí na konzultace už od minulého týdne a děti na prvním stupni usednou do lavic už 25. května. To ale neplatí pro žáky s vážnějším zdravotním postižením ze speciálních škol.Z doprovodného článku na CNN.Prima.cz vybíráme:

Epidemiologové upozorňují na zvýšená rizika a i přes tlak některých rodičů v názorech nepolevují. Z těch dětí, které potřebují mimořádnou péči, mohou od 25. května do škol jen žáci s poruchami učení nebo zrakově a sluchově postižené.

„Tohle je opatření, které nikomu nepomůže a vrhne rodiče dětí s těmi speciálními potřebami do ještě větší izolace a často i nezvladatelných stavů,“ řekla členka výboru pro sociální politiku Olga Richterová (Piráti). Martin Baxa (ODS), člen výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu řekl, že jsou na speciálních školách profesionálové, kteří jsou připraveni se o děti dobře postarat. „Byla by velká škoda, kdyby tyto školy měly zůstat až do 30. června uzavřené,“ dodal.

3 komentáře:

Gabriela řekl(a)...

Profesionálové na speciálních školách určitě jsou, ale naklonovat se nedovedou. A pokud mají žáky, kteří nejsou schopni chápat a dodržovat ani hygienické minimum, tak je to hazard se zdravím všech zúčastněných. Tady bych rozhodnutí epidemiologů chápala jako oprávněné. I za běžného režimu je to ve speckách náročné, natož se současnými požadavky a opatřeními.

Nicka Pytlik řekl(a)...

mají žáky, kteří nejsou schopni chápat a dodržovat ani hygienické minimum

Tak třeba do mateřských škol už děti puštěny byly...

Unknown řekl(a)...

Otevírá se vše, ale specianí školy, kde je ve třídě pět - šest dětí ne... To rozum nebere.

Okomentovat