27.5.20

Josef Mačí: Nesmyslná separace dětí. Jediné místo, kde se nepotkají, je třída

Nekoordinované rozvolňování protiepidemických opatření dospělo do zvláštní situace. Děti se mohou setkávat ve větších skupinách všude, jen ve škole ne.

Z článku na Seznam Zprávy vybíráme:

„Ministerstvo školství o tom vůbec nepřemýšlelo. My během dne dodržujeme všechna nařízení okolo školních skupin a odpoledne se děti mohou promíchat na kroužcích a navíc tam mohou i děti, které normálně do školy nechodí,“ nerozumí nařízením ředitelka ZŠ Rohovládova Bělá Jana Folprechtová.

Ministerstvo školství (MŠMT) na základě pokynů Ministerstva zdravotnictví nastavilo pro návrat žáků do lavic přísná pravidla. Děti z prvního stupně se sice mohou od pondělí učit zase ve škole, ale ne v klasických třídách. Místo nich se seskupily do maximálně 15členných školních skupin, ve kterých probíhá dopoledne vyučování. Ve stejném složení zůstává skupina i odpoledne, a supluje tak školní družinu. Ministerstvo školství v manuálu školám nařizuje, aby takové skupiny zůstaly homogenní. Tedy nesmí se změnit složení žáků ani učitelů a vychovatelů, kteří na ně dohlíží.
Žádné komentáře:

Okomentovat