21.5.20

Jiří Mach: Žáci základek chtějí za třídními

Porůznu se školy chystají na návrat dětí prvního stupně od 25. května, a to za přísných hygienických opatření. Liší se i motivace rodičů, zda děti do škol poslat. Významnou roli podle všeho hraje to, jestli budou děti se svým třídním učitelem, nebo ne. A to není zdaleka jisté, protože mnozí kantoři patří k rizikovým skupinám, které do škol nenastoupí.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

„Ředitelé škol nemají povinnost hlásit ministerstvu počet žáků, kteří v době mimořádných opatření nastoupili nebo nastoupí k výuce. Co se týče žáků 1. stupně, tam lze odhadovat, že 25. května nastoupí 40 až 60 procent žáků,“ sdělila Právu mluvčí resortu Aneta Lednová.

Podle ní byl velký zájem ze strany deváťáků, kteří už nyní mohou docházet do škol na konzultační hodiny v rámci přípravy na přijímačky.

Podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ Michala Černého, ředitele Masarykovy ZŠ v Praze-Klánovicích, se zájem o prezenční výuku žáků prvního stupně značně liší, ale většinou podle toho, zda se dětem ve školách bude věnovat třídní učitel.(...)

Z logiky věci by tak musel ředitel školy přistoupit na losování jako občas při běžných zápisech do 1. tříd.

Los však nezohledňuje, který rodič potřebuje pomoci více, nebo méně. Ministerstvo si však stojí za svým.

„Škola nesmí diskriminovat děti při jejich přijímání do maximálního počtu 15 dětí z toho důvodu, že jsou jejich rodiče na home office, nebo na mateřské či rodičovské dovolené. Škola by tím diskriminovala dítě,“ napsalo Právu.Žádné komentáře:

Okomentovat