19.5.20

Jiří Mach: Starší žáky by školy braly jen na směny

Přání ministra školství Roberta Plagy (ANO) umožnit i žákům druhého stupně dobrovolně navštěvovat školy alespoň kvůli sociálnímu kontaktu, by zřejmě dokázali ředitelé naplnit. Ale ne za stejných podmínek jako na prvním stupni, na nějž žáci mohou dobrovolně nastoupit od 25. května. Možné by to bylo na směny podle tříd a v jiné dny.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Jiří Zajíček, šéf Unie školských asociací a ředitel Masarykovy střední školy chemické v Praze 1, už zase počítá s návratem části studentů na praktickou výuku. „To už máme připravené. Od 1. 6. částečně obnovujeme výuku alespoň pro 3. ročníky. Pro celou školu to ale nejsme schopni udělat. U třeťáků je problém s výpadkem odborné výuky největší,“ řekl Právu.

Připomněl, že tou dobou už bude škola plně zaměstnána maturitními, závěrečnými a přijímacími zkouškami. Navíc nadále bude probíhat i distanční vzdělávání. Proto také je podle něj už zcela vyloučen návrat do běžného režimu. „Vymyslet si do toho ještě společenské dýchánky pro žáky středních škol, tak nevím, jak to udělat,“ poznamenal.

Kromě toho se Zajíček domnívá, že studenti jsou díky sociálním sítím v živém kontaktu a nikterak zvlášť po této stránce nestrádají. Skupinová výuka v laboratořích ale není pro školu novinkou, protože na praktickou výuku dělí třídy běžně.Žádné komentáře:

Okomentovat