15.5.20

Jan Kordovský: Rodiče-hrdinové a zapomenutý ministr. Co koronavirus odhalil o českém školství

Koronakrize ukázala, co už jsme o českých školách věděli: panují mezi nimi obrovské rozdíly, na digitální provoz byly připravené jen některé, o významu maturit se nechce diskutovat. Ale jsem optimista, říká redaktor Josef Mačí v podcastu Stopáž.

Z článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Zajímavá je i postava samotného ministra Roberta Plagy. „Je to vtipné, ale Plagy si odborná veřejnost dosud vážila za to, že nechtěl prosazovat téměř nic. Což je zvláštní, ale na Ministerstvu školství se během posledních let vystřídalo tolik lidí, co si chtěli vystavět vlastní pomník, že ministr, který nechce dělat radikální řezy, vypadal najednou jako vítězství,“ říká náš redakční odborník na tento resort.

„Kateřina Valachová - to byla inkluze a zakuklenci na ministerstvu. Josef Dobeš a státní maturita. Marcel Chládek - povinná maturita z matematiky. Zato Robert Plaga do toho vnesl trochu klidu,“ shrnuje.

Vypadá to, že se během pandemie na ministra školství trochu zapomnělo. „Ale Andrej Babiš ho ignoroval už předtím,“ připomíná Mačí příspěvek Čau lidi, kde se premiér nedopočítal straníků ve své vládě. „Pravda je, že moc přímých možností, jak do fungování škol během koronakrize zasahovat, ministr školství paradoxně nemá – všechno musí probírat s resortem zdravotnictví. I proto komunikace ze strany Plagy působí velmi zvláštně.“


Žádné komentáře:

Okomentovat