6.5.20

Jan Bumba, Michael Erhart: Roušky ve školách? Nejsem naivní, ale apeluji na dodržování pravidel, žádá ministr Plaga

Návrat dětí do škol je pro řadu rodičů i žáků docela složitý úkol. Vznikly dokonce internetové petice s úplně protichůdnými požadavky. Někteří chtějí návrat dětí do škol okamžitě a bez zbytečných průtahů, jiní naopak vyzývají k ještě mnohem delšímu odkladu.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

„Nejsem blázen, abych si myslel, že tato kritéria budou 100% dodržována. Stačí se podívat na ulici, jak je dodržujeme my všichni, děti nevyjímaje. Skvěle to řekl (Roman) Prymula, podle kterého jen tak přecházíme od kolektivní zodpovědnosti k individuální,“ uvádí ministr.

Pedagogická komora považuje postup ministerstva školství při otevírání škol za chaotický, školám podle ní stále chybí jednoznačné informace a závazné postupy, kterými se budou muset řídit.

„My jsme slíbili, že do 30. dubna budou manuály vykomunikovány s epidemiology, to se stalo. 1. května jsem je představil na tiskové konferenci a o víkendu jsme je rozeslali zřizovatelům. Školy informace mají,“ reaguje Plaga.


Žádné komentáře:

Okomentovat