12.5.20

Ivo Horváth: Potíží návratu do lavic jsou odstupy a vstávání

S různými omezeními začala ve školách v metropoli výuka pro deváťáky ze základních škol a také pro maturitní ročníky. Oslovení kantoři i rodiče většinou potvrzují, že žáci jsou motivováni k přípravám na přijímací zkoušky či maturity. A hlavně rodiče, kteří pracují z domova, uvítali, že si mohou od svých potomků alespoň na chvíli odpočinout.


Z článku v deníku MF DNES vybíráme:

Jenže jak uvedla například ředitelka ZŠ nám. Curieových Tereza Martínková, děti v uplynulých týdnech ztratily některé návyky. „Dnes přišlo 31 žáků, jak byli přihlášení. Jediný problém, který měli téměř všichni společný, bylo ranní vstávání. Žáci museli vstát dříve, než jsou v poslední době zvyklí. Jinak pracovali podobně jako v běžném školním roce,“ říká ředitelka Martínková.

Další komplikace pojmenoval například ředitel ZŠ Na Planině v Krči Filip Novák, problematické jsou podle něj hlavně rozestupy. „Potvrdilo se, že je zcela iluzorní představa o udržení žáků v dvoumetrových rozestupech – mnozí se neviděli dva měsíce a do školy pochopitelně přicházeli společně. Ve škole jsme v průběhu výuky ale žádné problémy nezaznamenali, všichni přítomní se chovali rozumně a ukázněně,“ říká ředitel školy Filip Novák.

Předseda školských odborů František Dobšík také upozorňuje, že méně negativních zkušeností mohlo ze škol přijít také díky tomu, že s výukou ještě nezačali všude a někde také fungují jen ve velmi omezeném režimu. „Dojmy jsou škola od školy různé a hodně záleží na tom, jak kde tu výuku pojali. Někde začnou až ve středu, jinde jsou jen dvě hodiny konzultací denně. Jinde zase budou mít jen šest hodin rozložených do dvou dnů v týdnu. Naše odbory se soustředily hlavně na problematiku bezpečnosti práce a v té věci jsme zatím na žádný problém nenarazili,“ říká Dobšík.


Žádné komentáře:

Okomentovat