4.5.20

Forbes Česko: Pozor, vysíláme. Jak děti baví výuka v době pandemické

„Zírám, kde se v mém synovi vzala najednou taková zodpovědnost. Výuka začíná v půl deváté, on sám od sebe v půl osmé vstává, aby na ni byl připravený. Prostě ho to baví,“ říká otec osmiletého Ondřeje Petr Chvátal. Jeho syn chodí do soukromé školy Eriza ve středočeském Mělníku. Stejně jako statisíce dalších dětí je teď doma, odkázaný na online výuku.
Z doprovodného článku na Forbes.cz vybíráme:

V Ondřejově škole právě zazvonilo na přestávku, chodby však zůstávají prázdné. Z jedné z tříd se přesto ozývá šramot. Učitelka Markéta Soukupová si tam připravuje materiály na další hodinu. Za běžného stavu by se za chvíli do lavic nahrnulo 12 dívek, se kterými má probírat geometrii. I po dalším zvonění ale ve ztichlé místnosti zůstává sama.

Na obrazovce notebooku má spuštěný komunikační program, přes který se za chvíli se všemi děvčaty spojí. Po pravé ruce má vizualizér, něco jako někdejší meotar, který ovšem nepromítá „slajdy“ na zeď, ale přenáší je do online prostředí. „Byla to strašná rychlovka, ale jsem s tímto stylem výuky naprosto spokojená. Nečekala jsem, že to bude mít takový úspěch i u dětí,“ říká sympatická brunetka.

Žádné komentáře:

Okomentovat