8.5.20

Eva Presová: Žáci v rouškách představují pro školy svízel. Podle pedagogů nebude opatření v praxi fungovat

Zatímco děti v mateřských školách byly od nošení roušek osvobozeny, žáci na základních a středních školách je po jejich částečném otevření 11. května musí podle ministerstva školství mít ve společných prostorách a při práci ve skupině. Podle řady učitelů a ředitelů to v praxi nebude fungovat.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Pedagogové vidí ale u používání roušek řadu problémů, třeba i při jejich opětném nandávání a sundávání. „Problém bude s jejich kontaminací, pokud je žáci budou sundávat a opět nasazovat dle pohybu po škole,“ řekl serveru Lidovky.cz ředitel Integrované střední školy Mladá Boleslav Štefan Klíma. Podle ministerstva školství si žák musí přinést do školy nejméně dvě roušky na den.

„Omezení s rouškami vidím v přípravě na praktickou maturitní zkoušku z hudební výchovy, tělesné výchovy, dramatické výchovy. Při dodržení všech epidemiologických opatření bude muset dojít k úpravě podoby a hodnocení těchto zkoušek,“ uvedla pro server Lidovky.cz ředitelka přerovského Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy Romana Studýnková.(...)

Pedagogové se obávají kvůli vydýchanému vzduchu v roušce i bolestí hlavy a případných kolapsů žáků, zejména pokud bude teplé počasí, což se dá očekávat. Roušky znamenají i velký hygienický problém. „Rouška je po dvaceti minutách nošení vlhká a ztrácí svou ochrannou funkci. To znamená, že žák by si ji měl po dvaceti minutách vyměnit za čistou,“ řekla serveru Lidovky.cz učitelka na základní škole Jarmila Smejkalová.(...)

„Nedokážu si v praxi představit, jak budu dezinfikovat po každém dítěti vše, na co sáhne, budu kontrolovat rozestupy, časy přestávek, kdo kdy jde na záchod, zda si myl ruce po dobu 30 vteřin, a do toho budu připravovat deváťáka na přijímačky,“ potvrdila serveru Lidovky.cz učitelka základní školy Markéta Illová.

Žádné komentáře:

Okomentovat