15.5.20

Eva Presová: Kočkopes ve školách naráží. Představy ministra Plagy považují ředitelé za nerealizovatelné

Jako byste se vypořádali s tím, že vám teče do lodi, a rázem byste zahlédli, že se řítíte na útes. Ředitelé základních škol teď vydýchávají představu ministra školství Roberta Plagy (ANO), již před poslanci předestřel ve středu večer.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

„Ředitelům škol dalo spoustu práce logisticky zvládnout chystaný nástup žáků prvního stupně do škol. A nyní by měli přibrat další žáky, ty z druhého stupně. Moc to nechápu. Řada škol narazí na nedostatečné prostory, neboť při dělení na skupiny využijí i učebny druhého stupně,“ řekl serveru Lidovky.cz Zbyněk Mašek, ředitel školy ve Svatobořicích-Mystříně na Hodonínsku.

Na dotaz serveru Lidovky.cz ministerstvo školství uvedlo, že záměrem dobrovolného návratu druhostupňových školáků do škamen je „realizace konzultací či občasných vzdělávacích aktivit v menších skupinách žáků na 2. stupních základních škol a školách středních, a to ve stěžejních předmětech a formou třídnických hodin“. „U středoškoláků to bylo zamýšleno zejména kvůli praktickému vyučování, jež nelze realizovat distančně,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí resortu Aneta Lednová.

Žádné komentáře:

Okomentovat