20.5.20

Dáša Šamanová: Maturanti si stěžují na chaos a bojí se, že kvůli škole nakazí sebe či rodiče

Kvůli pandemii koronaviru maturanti týdny nemuseli chodit do školy, místo toho probíhala on-line výuka z domova. Ta ale byla podle mnohých chaotická a nedostatečná. Dlouho nebylo jisté, jestli se do června ještě vrátí do škol a zda letos budou skládat zkoušky z dospělosti. Ministerstvo školství začátkem května oznámilo, že ano. Někteří studenti posledních ročníků se ale proti rozhodnutí bouří. Podepisují petici a na instagramovém účtu Slovo studentů píší své příběhy o tom, jak jim koronavirus zkomplikoval výuku.

Z článku na CNN.Prima.cz vybíráme:

Situace trápí i studenty, kteří sami trpí nějakou nemocí. Ani na ně ale vláda zatím nemyslela. „Mám chronické onemocnění tlustého střeva a středně závažné astma. Dělá mi problém dojít si nakoupit v roušce a za takového stavu bych měla maturovat. Nadměrný stres při mé nemoci způsobuje rapidní zhoršení stavu,“ vypráví svůj příběh další maturantka a pokračuje: „Byla mi odepřena školní docházka i osobní doučování. On-line výuka se u nás nekoná a z předmětů, ze kterých jsem měla dvojky, mám čtyřky, protože naučit se deskriptivní matematiku bez výkladu nelze.“

Studenti si stěžují i na chaos při výuce a na stres, který je při přípravách na zkoušku doprovází. Žák čtvrtého ročníku střední školy Martin B. na instagramovém profilu Slovo studentů popisuje, že ještě před dvěma měsíci o zvládnutí maturitní zkoušky nepochyboval. „Tato situace je pro mě ale stresující. Myslím, že nejsme připraveni na zkoušky tak, jako bychom za normálních okolností mohli být. Poslední ročník je jeden velký chaos. Byli jsme vytrženi z kolektivu a učitelé hrají mrtvé brouky, komunikace s nimi je mizivá. Dva měsíce standardní školní docházky nám chybí,“ rozčiluje se student. Podle něj maturanty ministerstvo školství hází přes palubu a záchranný kruh jim nikdo nepodá.Žádné komentáře:

Okomentovat