31.5.20

ČT24: Maturantům z Orlové udělila hygiena výjimku. Ke zkoušce tedy můžou jít

V pondělí začíná společná část maturit. Ke zkoušce budou nakonec moci jít i studenti z Orlové, kterým krajská hygienická stanice udělila výjimku. Zkoušku složí v samostatné budově. Původně totiž skončili v karanténě a hrozilo jim, že se k maturitě dostanou až na podzim. Zkoušky proběhnou s řadou protiepidemických opatření.Video na webu České televize.

Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

I kdyby ale maturanti z Orlové výjimku nedostali a zkoušek se teď zúčastnit nemohli, stále by podle ministra měli šanci pokračovat od podzimu na vysokých školách. Zákon přijatý v době pandemie totiž umožňuje vysokým školám termíny přijímacích zkoušek přesunout tak, aby nekolidovaly s maturitami. „Zároveň umožňuje studentům, aby doložili maturitní vysvědčení do 45 dnů od zahájení akademického školního roku,“ upozornil Robert Plaga (ANO).

Podle něj by tak dodělání maturity v září nebylo problémem. Jiné formy složení maturit, jako například po internetu, nezvažuje. „Vysoké školy mají letos velkou míru flexibility a stačí patnáctidenní předstih pro vypsání přijímacího řízení,“ dodal ministr.

1 komentář:

Vít Tomis řekl(a)...

Takže MŠMT stále netuší nic o pojmu organizační incident

Okomentovat