29.5.20

Anežka Čermáková: Na další žáky není kapacita. Výuka ve školách se zatím konat nebude

„S výukou jako takovou nepočítáme. Bude se jednat pouze o konzultace,“ zní z úst ředitelů středních a základních škol. Nástupu do škol se tak žáci ani studenti do konce června nemusejí obávat.

Z článku v Seznam Zprávy vybíráme:

Na organizovanou výuku mohou tak žáci zapomenout. Probíhat bude pouze setkání s učiteli a žáky podle možností dané školy. Ředitelé škol jasně dávají najevo, že na nic víc ani nemají kapacitu.

„Domnívám se, že snad všem je jasné, že v době přijímaček a maturit tady nemůžeme mít žáky. Probíhat výuka vzhledem k hygienickým podmínkám nemůže, takže pokračujeme v online výuce,“ sdělila Seznam Zprávám předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií a ředitelka pražského Gymnázia Nad Štolou Renata Schejbalová.(...)

„Pokud tedy budou chodit žáci, tak pouze ti, co budou chtít konzultaci. S nějakou výukou jako takovou nepočítáme. Kapacitně bychom to totiž nezvládli. Učitelé si tedy žáky pozvat mohou, ale neměli by plánovat pravidelnou výuku,“ shrnuje Karel Bednář, ředitel pražského Gymnázia Elišky Krásnohorské.(...)

„Červen bude pro střední školy náročný v tom, že máme během těch několika málo týdnů realizovat přijímací zkoušky. Naše škola má přihlášených 400 uchazečů z různých koutů Moravy a Slezska. Dále pak musíme zrealizovat maturity, kde je 200 žáků. Když se to sečte, je to velké množství studentů, kteří mají povinnost, a my máme povinnost vůči nim. To je teď naše priorita,“ popisuje předsedkyně Asociace středních pedagogických škol ČR a ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově Romana Studýnková.

Žádné komentáře:

Okomentovat