20.5.20

Aneta Šimečková: Výzva pro učitele: Tisíce žáků v době pandemie vůbec nekomunikovaly se školou

Studium na dálku bude mít negativní vliv na více než devět tisíc žáků. Jedná se o studenty, kteří v době koronaviru se školou vůbec nekomunikovali. Podle ústředního školního inspektora Tomáše Zatloukala je teď na jednotlivých školách, jak se v následujícím období vypořádají s tímto výpadkem a jak minimalizují rozdíly mezi žáky.Z doprovodného článku na CNN.Prima.cz vybíráme:

Školy v době uzavření přešly na výuku na dálku, které se v Česku podle údajů České školní inspekce zúčastnilo přibližně 953 tisíc žáků základních škol a asi 424 tisíc žáků středních škol. Po přechodu na výuku na dálku se ale nepodařilo spojit se zhruba 9 500 žáky. „Podle vyjádření ředitelů škol byla nejčastějším důvodem konektivita, která žákům chyběla, nebo potřebné vybavení v podobě výpočetní techniky, chytrých telefonů a tabletů. Dalším a významným důvodem byla situace v rodině, která mohla vzdělávání nepříznivě ovlivnit,“ uvedl Tomáš Zatloukal.

Podle ústředního inspektora se skupina žáků bez on-line připojení nedokázala spojit se školami vůbec. Proto jednotlivé obce vymyslely jiné alternativy. „Školám se podařilo s nimi navázat komunikaci, a to zejména v podobě předávání zadání úkolů. Ty předávaly fyzicky v prostorách školy,“ komentuje Tomáš Zatloukal s tím, že byly zapojeny i obchody nebo pošty, kde rodiče mohli splněné úkoly předávat nebo si úkoly vyzvedávat.2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Četl jsem jen nadpis - ale tohle je snad výzva pro rodiče, ne???

Eva Adamová řekl(a)...

"Studium na dálku bude mít negativní vliv na více než devět tisíc žáků. Jedná se o studenty, kteří v době koronaviru se školou vůbec nekomunikovali."

Na tyto žáky to bude mít vliv jednoznačně nejmenší.

Okomentovat