3.5.20

Andrej Babiš: Nouzový stav netřeba, rozvolňováním ale hrozí druhá vlna

V živě vysílaném exkluzivním rozhovoru Televizní noviny: Speciál stanice TV Nova odpovídal premiér Andrej Babiš na otázky týkající se současné koronavirové situace a jejího dalšího předpokládaného vývoje. "Vše je dobrovolné. Rodiče mohou a nemusí poslat děti do školy. Učitelé nemusejí jít učit, pokud jsou v rizikové skupině," vysvětluje premiér. Učitelé, kteří do práce nenastoupí, by ale nemuseli mít nárok na žádnou finanční podporu, museli by si brát neplacené volno. "Přiznávám, že v tom jasno nemám. Proberu to ale s panem ministrem," potvrdil, že nechce nechat nikoho bez peněz.
Video na TN.Nova.cz.

Z doprovodného článku na webu TV Nova vybíráme:

"Co se pořádání táborů týče, jsem už pro červenec," dodal rozhodně. "Je to ale na debatě, musíme najít kompromis," vysvětlil. "Nechci nic slibovat, ale do konce května doufám, že rozhodnutí padne," uvedl, kdy se budou moct organizátoři letních táborů začít chystat.

S dovolenými by to rád viděl podobně. Je ale i na rozhodnutí ostatních zemí, momentálně není problém v tom vycestovat, ale moci vstoupit do jiných zemí. "Jednám z premiérem Slovenska nebo Chorvatska. Je to nejen o otevření hranic, ale i nutných tranzitech," uvedl zejména v souvislosti s Chorvatskem, které je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů. Aktivní je podle něj Rakousko, ale třeba i Řecko. "V této chvíli to ale zásadně neřešíme, protože je uzavřená celá Evropa," dodal premiér.

"Uvidíme," prohlásil stručně k organizování velkých letních akcí. Většina organizátorů je ruší, protože současný model, který povoluje účast maximálně sta osob, je pro ně likvidační. Premiér věří, že se s tím lidé smíří. "Lidi jsou hodně zodpovědní, akceptují rozhodnutí a udělají maximum pro to, aby nepřišla další vlna," řekl v rozhovoru.

Žádné komentáře:

Okomentovat