7.5.20

Aleš Kubelka: Dávejte k nám děti, jen když je to nutné, prosí rodiče otevřené školky

Města začínají otevírat mateřské školy. Aktivní byl v pondělí například Nymburk. Zařízení ale rodiče žádají, aby děti do školek posílali jen v nutných případech. Zřizovatelé mateřinek si navíc stěžují, že jim ministerstvo školství rozdalo pokyny na poslední chvíli.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Nymburk je v opětovném zprovozňování školek krajským „pionýrem“, mateřinky jsou tam otevřené už od včerejška. Další města se přidají v průběhu května. Na přesné metodické pokyny však museli zřizovatelé mateřinek čekat až do soboty.

Přitom ministr školství Robert Plaga (ANO) údajně obcím slíbil, že jim tento manuál resort zašle do konce dubna. Starostové hovořili dokonce o horkém bramboru, se kterým si na ministerstvu moc nevědí rady.

Co se tedy pod onou žhavou slupkou horkého bramboru ukrývá? „Děti a pedagogičtí pracovníci nemusejí nosit roušky v prostorách školky,“ zní důležitá pasáž ze souboru hygienických a bezpečnostních pokynů.(...)

„Město je zřizovatelem pěti mateřských škol. Jejich otevření plánujeme v podobném režimu, jako bude probíhat výuka na prvním stupni základních škol – tedy maximálně 15 dětí ve skupině,“ vysvětluje vedoucí benešovského odboru školství, kultury a sportu Ivana Kárová. V Kolíně se děti do mateřinek vrátí už příští pondělí. „Původně jsme chtěli školky otevřít až 25. května. Zjišťovali jsme však zájem rodičů, a protože skoro polovina časnější otevření školek uvítala, rozhodli jsme jim vyhovět,“ potvrzuje mluvčí kolínské radnice Šárka Hrubá.

1 komentář:

Silvie A. řekl(a)...

prosí rodiče otevřené školky

Pěkný příklad nejednoznačné formulace. Co je v té větě podmět a co předmět? Má autor té věty státní maturitu z češtiny?

Okomentovat