13.4.20

Vladimír Kroc: Věřím, že to nejhorší máme za sebou, předpovídat vývoj ale nelze, říká hlavní hygienička Rážová

Před Velikonocemi politici opakovaně vyzývali občany, aby letošní svátky prožili doma a odpustili si návštěvy širší rodiny a sousedů i tradiční koledování. Přesto byly například nově otevřené hobby markety plné. Také o tom ve Dvaceti minutách Radiožurnálu mluvil Vladimír Kroc s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Radiožurnál vybíráme:

„Když jsem jela autem po Praze, viděla jsem, že občané nosí roušky a dodržují odstupy,“ popisuje hlavní hygienička Jarmila Rážová své zkušenosti z posledních dní. Přesto prý během velikonočních svátků policisté řešili kolem 600 přestupků denně. Nejčastěji šlo o shlukování lidí, popíjení alkoholu na veřejnosti nebo roušky nošené pouze na krku.

Pokud ale v minulých dnech opravdu docházelo k masivnímu porušování vládních nařízení, dozvíme se to podle hlavní hygieničky přibližně za 10 dní. „I díky nastaveným opatřením jsme získali čas a máme průběh epidemie pod kontrolou. Kapacity nejsou plně vytíženy a věříme, že u nás nedojde k italskému a španělskému scénáři,“ zdůrazňuje.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Paní Rážová mj. uvedla, že vláda bude zítra projednávat návrh, aby se školy do konce roku už plošně neotvíraly. Otevírat by se měly pouze pro nejdůležitější skupiny žáků a studentů, tedy pro ty, kteří ukončují určitý stupeň vzdělání. Tak uvidíme, co z toho zítra vypadne.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Školy by se měly otevřít ne dřív než v pondělí 1. března 2021.
Rodiče nechť klidně chodí do práce. Bez obav. Školní dítko má být natolik soběstačné a za sebe zodpovědné, aby zůstalo doma bez neustálého dozírání dospělé osoby.
Není-li, udělali rodiče v jeho výchově přespříliš hrubých chyb. A je to čistě jejich problém.

Okomentovat