10.4.20

Veronika Hlaváčová: Učitel ve stavu nouze: Děti se do té staré dobré školy budou těšit a budou si jí víc vážit

„Nová digitální škola“ – tak označuje současnou výuku na dálku učitel Lukáš Lis ze Soběslavi na Táborsku. Je mu 36 let a už skoro měsíc pracuje hlavně doma u počítače. Vymýšlí a zadává úkoly, které opravuje a řeší třeba stornování zájezdu do Anglie. Lukáš učí češtinu a angličtinu a pro Radiožurnál si namlouval jako jeden z pěti oslovených lidí vlastní Deník ve stavu nouze.
Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Den první

„Dva týdny jsem zkoumal různé technické možnosti, zkoušel jsem x aplikací, služeb, konferencí, než jsem našel nějaký způsob zadávání, který vyhovuje nejen mně, ale podle ohlasu snad i žákům a jejich rodičům.“

Lukáš Lis je třídním učitelem soběslavské 7.A a učí angličtinu a češtinu. Úkoly zadává devadesáti žákům vždycky v pondělí ráno. Chce, aby je odevzdali do konce týdne.

„Co se týká množství úkolů, tak se snažím, aby měly děti tak jeden úkol na den. Některé jsou lehčí a jdou vyřešit rychleji, některé jim zaberou pár desítek vteřin, další více minut. Některé úkoly jsou dlouhodobější – například nějaké projekty, videonahrávky.“


3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Děti se do té staré dobré školy budou těšit a budou si jí víc vážit

Pytlici jsou v tomto směru značně skeptičtí.
Výsledky nedávných výzkumů odborníků na vzdělání, konzultantů, auditorů i analytiků hovoří jasně. Většina českých dětí se do školy ne-tě-ší!
Z toho lze kistě dovodit, že celkem nic nebrání tomu, aby to tak mohlo být i nadále.

Ivo Mádr řekl(a)...

Rok 1774 přinesl povinnou školní docházku. A z lidské podstaty vyplývá, že co je povinné, není přijímáno s nadšením. A ještě jsou žáci kritizováni formou známek nebo slovního hodnocení. Ty nadšené dětské tvářičky je možno omezit tak na 10%.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rok 1774 přinesl povinnou školní docházku.

Ale, ale...
To je nám ale přežiteček, panečku!
Jak s tím mohou ti naši odborníci na vzdělání, konzultanti, auditoří ai analytici žít? V té dnešní překotně zavirované době pak zejména. Prý před společnost postavila ty nové výzvy.
Tak co s tím už konečně něco udělat, prostěěě...

Okomentovat