13.4.20

Štěpán Sochor: Jak zvládají výuku z domova sociálně slabší rodiny? Bez pomoci nemají šanci

Po uzavření škol se výuka přesunula ze školních lavic za monitory počítačů pod dohledem rodičů. Pro jednu skupinu obyvatel je však tato náhlá změna problémem. Sociálně slabší rodiny, které nedisponují digitálními technologiemi, jsou odkázány především na pomoc škol, organizací a měst. Krize dává příležitost řešit problematiku do budoucna.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Horší sociální poměry a digitální výuka se nutně nevylučují. Je však zapotřebí delší příprava a podpora. Nouzový stav školy zavřel téměř ze dne na den, což chudším rodinám neposkytlo žádný prostor.

„Je to náhlý skok a ty rodiny nemají peníze. Nemají na to, aby měli počítače a internet. Proto jsou teď na té vedlejší koleji,“ komentuje Ramajzlová. Ty nejchudší rodiny mají navíc v krizi problém obstarávat základní potřeby a jejich děti tak můžou na čas kompletně vypadnout ze školského systému.

„Myslím si, že online výuka má potenciál. Možná se ukáže na tomto konkrétním ne zrovna pozitivním příkladu, že je toto opravdu opomíjená populace žáků a dalo by se jí v budoucnu více pomoci,“ uzavírá Ramajzlová.

Sociálně znevýhodněným dětem by podle ní posun k větší digitalizaci výuky, který může současná situace přinést, mohl být dalším způsobem, jak je podpořit ve vzdělávání.

1 komentář:

Silvie A. řekl(a)...

ty rodiny nemají peníze. Nemají na to, aby měli počítače a internet.
posun k větší digitalizaci výuky, který může současná situace přinést, mohl být dalším způsobem, jak je podpořit ve vzdělávání


Tomu nerozumím.

nejchudší rodiny mají navíc v krizi problém obstarávat základní potřeby a jejich děti tak můžou na čas kompletně vypadnout ze školského systému

Tomu také nerozumím. Že by děti obstarávaly základní potřeby?


Okomentovat