22.4.20

Petr Gazdík: Menší školy nemohou plán Ministerstva školství splnit. Otevřete všechny školy a nechte rozhodnout rodiče

Starostové a ředitelé menších škol budou mít problém zrealizovat návrh na zřízení dětských skupin pro omezený provoz škol. Poslanec Petr Gazdík proto vyzývá Ministerstvo školství, aby přehodnotilo svůj plán na uvolnění pouze některých opatření. Namísto toho STAN navrhuje otevřít školy a rozhodnutí ponechat na rodičích.

„Obrátila se na mě celá řada starostů a ředitelů škol, že nedokážou zajistit nastavení pro chod školy podle představ ministerstva. Hrozí, že ministerstvem představené postupné a nelogické uvolňování, nebude mnoho menších škol schopné splnit. Jménem těchto starostů proto vyzývám Ministerstvo školství, aby zvážilo své kroky a přehodnotilo plán na částečné otevírání škol.

Znovu budeme požadovat, aby se školy v určený termín, tedy 25. května otevřely plošně pro všechny žáky za přísnějších hygienických opatření. Každý rodič by mohl rozhodnout, zda své dítě do školy pošle nebo ne. Ti žáci, kteří do konce roku zůstanou doma, by museli povinně splnit přezkoušení pro postup do dalšího ročníku.

Ponechávat zákazy pro velkou část žáků škol nedává smysl, protože děti se stejně budou shromažďovat po skupinkách venku, oni už dnes výrazně postrádají sociální kontakt. Navíc ten vir nezmizí 30. června, protože si to vláda přeje a v září budeme pravděpodobně postaveni před stejný problém.“
6 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...

Otevřete všechny školy

a zavřete všechny Gazdíky.

Eva Adamová řekl(a)...

Mohl by Gazdíkovi, prosím, někdo vysvětlit, že je setsakramentský rozdíl mezi tím, když se venku na čerstvém vzduchu sejde partička pěti až deseti dětí v rouškách, a tím, když bude třicet dětí bez roušek šest hodin zavřených v jedné třídě v našich polystyrénem a umělohmotnými okny zadusených třídách, a to ještě s tím, že v ostatních prostorách školy se budou setkávat s dalšími stovkami dětí a desítkami dospělých?

Ygrain řekl(a)...

"Každý rodič by mohl rozhodnout, zda své dítě do školy pošle nebo ne. Ti žáci, kteří do konce roku zůstanou doma, by museli povinně splnit přezkoušení pro postup do dalšího ročníku."

No, to je opravdu půvabné - rozhodnutí bude zcela na vás, akorát za něho budete potrestáni /pomalý potlesk/. Nemluvíc o dětech s astmatem či jinými zdravotními problémy, sdílejících domácnost se seniory atd., že? Kdyby blbost nadnášela...

BTW, dotyčný pán asi taky zapomněl, že děti se musejí do školy nějak dopravit, což zvláště na vyšších stupních znamená přesun obrovského množství pasažérů v dopravních prostředcích ve stejnou dobu...

Unknown řekl(a)...

Pan Gazdík učil v minulém století, tak se nedivme.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Gazdík učil v minulém století

Kdyby jen to!
On učil v minulém tisíciletí!!!

Ygrain řekl(a)...

On někdy učil? No potěš koště...

Okomentovat