26.4.20

Pavel Hrabica: V době „věštění z křišťálové koule“ školy už shání roušky

V úterý 10. března se žáci a studenti dozvěděli, že na druhý den nemusejí do školy. Tohle omezení by mělo 25. května skončit, tedy podle aktuálního plánu vlády. Žáci prvních až pátých tříd, pokud s tím budou rodiče souhlasit (povinná školní docházka je nyní dobrovolná), mohou opět zasednout se spolužáky do lavic.


Z článku v Metro.cz vybíráme:

Kolik dětí se v den D skutečně do škol vrátí, ale zatím nikde moc netuší. „Je to v této chvíli spíše věštění z křišťálové koule,“ říká Markéta Růtová, mluvčí městského úřadu ve Slaném. Město však zajišťuje například dodávky průhledných štítů pro mateřské školy a dezinfekce pro základky. Tento týden proběhne setkání slánského starosty s řediteli škol, kde zazní určitá doporučení k obnovení výuky, konkrétní kroky však radnice ponechá na vedení jednotlivých škol.

Také v Hradci Králové zatím neodhadnou, kolik školáků se vrátí. Během přerušení výuky se totiž napříč republikou podepisovala petice, aby školy zůstaly kvůli bezpečnosti dětí zavřené až do září. „Město doposud v tomto směru žádné petice od hradeckých rodičů neeviduje,“ říká Kateřina Šmídová, mluvčí magistrátu. Královéhradecký magistrát se proto soustředí na praktické kroky. Vedle koordinace výuky připravuje město i způsob dodávek hygienických pomůcek a dezinfekčních roztoků do škol.

Žádné komentáře:

Okomentovat