30.4.20

MŠMT: Mýty kolem maturit a otevírání škol

Ministerstvo školství zaregistrovalo, že se po sociálních sítích šíří několik mýtů, které se týkají škol a zejména pak maturitních zkoušek.

Vyjádření MŠMT k mýtu „Docházkou do školy se páchá trestný čin“: Postupné uvolňování přítomnosti ve školách bude zabezpečeno rozhodnutím vlády podle krizového zákona a případně po skončení nouzového stavu mimořádnými opatřeními ministerstva zdravotnictví. Před každou vlnou uvolnění opatření dojde k přijetí rozhodnutí, kterým se vymezí, jací žáci mohou do škol docházet a v jakém režimu. Viz harmonogram na našem webu ZDE.

Vyjádření MŠMT k mýtu „Maturity se mohou konat 21 dní po umožnění osobní přítomnosti VŠECH žáků ve školách“: Speciální zákon k letošním maturitním zkouškám obecně stanoví, že se konají nejdříve 21 dní po obnovení osobní přítomnosti žáků ve středních školách. Cílem tohoto období je zejména intenzivní příprava na zkoušky. Zákonnou podmínkou není přítomnost všech žáků ve středních školách. V tomto případě je důležité naplnit záměr, aby se žáci v posledních ročnících mohli připravovat na zkoušky ve školách.

7 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...

Je kuriózní, ale k polemice si MŠMT vybírá to, co možná někdo někde napsal, ale co rozhodně není v kantorských diskusích tím hlavním. Živě mi to připomíná vyvracení "mýtů" kolem inkluze.

krtek řekl(a)...

Ano, kdyby místo vyvracení mýtů zveřejnilo hygienické podmínky pro otevření škol. Ale to zveřejní příští týden ve čtvrtek a řediteli, postarej se.

Unknown řekl(a)...

Hygienická pravidla mělo ministerstvo zdravotnictví a školství původně sdělit do 30.4.2020. Jestli to bude ve stylu "sundej roušku, protože bude horko", "v koutě je láhev dezinfekce", je žalostně málo. Ostatně dezinfekce rukou podle epidemiologů tvoří jen část prevence, koronavir se šíří hlavně respiračně. Nechme se překvapit. Chudáci ředitelé a chudáci kantoři.

Unknown řekl(a)...

Myslím si, že by škola měla učitelům zajistit kvalitní respirátory na úrovni zdravotníků. Podle statistik je počet nakažených učitelů na 3. místě = 151 nakažených (1. jsou zdravotníci, 2. lékaři), 4. řidiči = 62 nakažených. Cca týden stará informace. Pokud se nakazí kantor, tak to předá hodně dalším - od rodiny až po žáky. A budeme se divit.

Desinfekce klik je k ničemu. Ve škole v uzavřených prostorách půjde hlavně o kapénkovou infekci. Raději nedomýšlet následky ...

Knut Klapka řekl(a)...

Zajistí se jen to nejnutnější (a nejlevnější), aby byla naplněna litera a nemohlo být formálně nic vytknuto. Jinak nezájem. Se ztrátami se nejspíš počítá. Dětem toho až tak moc nehrozí a za mrtvé učitele nastoupí neučitelé a maturanti. Tím se školství zbaví své zkostnatělosti a vydá se na cestu ke světlým zítřkům. A ještě se pěkně ušetří.

Beny řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Beny řekl(a)...

Oprava komentáře:
A ještě se provede koronavirová důchodová reforma.

Okomentovat