15.4.20

Milan Rokos: Otevřít školy, nebo nechat děti doma? Podívali jsme se, jak to řeší jinde

Žáci prvního stupně základních škol se mají vrátit 25. května do lavic. Jenže ouvej, druhý stupeň má zůstat do konce školního roku doma. Podívali jsme se, jak problém se školáky řeší jiné evropské země.

Z článku v SeznamZprávy.cz vybíráme:

Německo
V pondělí, kdy země registrovala přes 127 tisíc případů koronaviru, doporučila vědecká akademie Leopoldina postupné uvolňování restrikcí. Experti zvláště doporučili co nejrychlejší otevření základních a středních škol. Zavřená by naopak měla zůstat zařízení pro menší děti, jako jsou školky, protože v nich není možné zajistit dodržování hygienických doporučení.(...)

Slovensko
Vláda dosud o případném otevření škol nerozhodla.

Polsko
V Polsku zatím datum návratu do škol stanovené není. Ministr zdravotnictví Łukasz Szumowski v úterý řekl, že se pracuje na analýze scénářů. Ve hře je verze, podle které se otevřou jako první školy na méně zasaženém venkově, další počítá s omezením podle věku žáků nebo s jistou formou hlídání dětí, jejichž rodiče se o ně nemohou kvůli zaměstnání starat.

Maďarsko
V Maďarsku se o otevírání škol zatím nediskutuje. Akční skupina pro vzdělávání vládě minulý týden navrhla, aby se maturitní zkoušky osekaly a konaly jen v písemné formě. O dalším postupu jedná vláda ve středu.
Žádné komentáře:

Okomentovat