30.4.20

Michal Komárek: Ministr by měl za školy více bojovat

Ministerstvo školství není v době koronavirové krize pro školy silným a výrazným partnerem. Je slabé. Zakřiknuté. Je hříčkou v rukou epidemiologů. Příklad: S blížícím se otevřením škol učitelé diskutují, jestli budou muset nastoupit, i pokud patří k rizikovým skupinám – je jim kolem šedesátky, jsou chronicky nemocní…
Z komentáře na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Cituji: „Tato záležitost by měla být předmětem informací MŠMT, které budou vycházet z detailů režimu nastaveného epidemiology a z konkrétního nastavení pravidel pro znovuotevření škol a způsobu vymezení rizikových skupin.“

Překládám to následovně: Ministerstvo školství nemá své právníky. A především – Ministerstvo školství nemá svůj názor.

Učitelé se sice bojí o život a o zdraví, ředitelé nevědí, s kolika kantory mohou počítat, ale ministerstvo „nezná detaily režimu nastaveného epidemiology“, a tak jim neřekne nic.

Jistě, v době pandemie to není Ministerstvo školství, kdo nastavuje obecná pravidla hry, ať už pro karanténu, nebo její uvolňování. Nemusí to ale znamenat, že zcela vyklidí pole. Že se bude schovávat za odborný názor epidemiologů a přestane být významným účastníkem diskuse.

Jenže přestalo. A příklad týkající se zákoníku práce není jediný. Od začátku krize ministerstvo vždy čeká na to, s čím přijdou ostatní. Ať se to týkalo zavření škol, nebo podmínek jejich otevření.


Foto Úřad vlády ČR.
2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je hříčkou v rukou epidemiologů

Toť!
Zcela bezmocné, vydáno těm zavilým šikanérům napospas jako odchylná forma nepředvídané shody okolností a záměrné, často žertovné užití slov v souvislosti zkreslující obvyklý význam.
Až tam budouu komárci, to bude jiná káva, panečku!
I nohou si dupnou a kdo se jim vzepře, bude smazán.
Nevyzývají oni komárci člena vlády tak nějak k občanské neposlušnosti?
V té dnešní překotně zavirované době...

Silvie A. řekl(a)...

Kdepak udělali soudruzi z ministerstva chybu? Málo papouškují debilní nápady aktivistů, že je musí vrchní podporovatel neziskových škůdců kritizovat?
Už to mám! Komárci usoudili, že ministerstvo málo škodí školství a mělo by přidat!

Okomentovat