19.4.20

Kateřina Frouzová: Školy se otevřou nejmenším dětem, docházka bude nepovinná. Místo známek mají učitelé používat slovní hodnocení

Většina žáků se do konce školního roku do tříd nevrátí. Školy uzavřené kvůli epidemii koronaviru plánuje stát otevírat postupně, uvedl v úterý po jednání vlády ministr školství Robert Plaga (za ANO). Základní školy vezmou od 25. května zpátky děti z prvního stupně, střední školy budou od poloviny května fungovat pro studenty, kteří letos maturují nebo dělají závěrečné zkoušky.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Rodiče domácí výuku se svými dětmi většinou v zásadě zvládají, chybí jim ale zkušenosti s výukou a často i potřebné vybavení. V průzkumu mezi téměř 10.000 rodiči žáků základních škol to zjistili odborníci z Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity a Akademie věd České republiky. O výsledcích výzkumu informovali v tiskové zprávě.

Anketa Vzdělávání doma, jejíž rozšíření mezi rodiči zajistila především Česká televize, měla zjistit, jak rodiče zvládají situaci a jak funguje spolupráce s učiteli na dálku.

"Konkrétně 91 procent rodičů se domnívá, že rodina vzdělávání doma v zásadě zvládá. Užitečnost současné práce vykonávané pro školu, tedy jak jsou úkoly zadávány a co přesně se po dětech chce, hodnotí 75 procent kladně," uvedli badatelé v závěrečné zprávě.

Děti podle výsledků ankety tráví učením nejčastěji dvě až čtyři hodiny denně, velká část rodičů s nimi tráví až polovinu studijní doby.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Místo známek mají učitelé používat slovní hodnocení

No jistěěě!
Výborně, chvalitebně, dobře, dostatečně, nedostatečně.
Popřípadě neklasifikován, protože byl viděn naposledy před čtyřmi měsíci.

Okomentovat