19.4.20

Karel Klatovský: Jak mít kontrolu nad diskuzemi v Microsoft Teams?

Jako učitelé (a většinou i vlastníci týmu) budete asi dříve nebo později řešit nějakou formu moderování diskuze a komunikace na kartě Příspěvky. Můžou se zde objevovat některé nevhodné příspěvky od žáků, kteří i přes počáteční upozornění si z toho nic nedělají. Jaké máte možnosti? Když pominu tu, že žáka odeberete z týmu (což bych pochopitelně kvůli přístupu ke vzdělávacím materiálům apod. rozhodně nedělal), máte na výběr dvě možnosti.


1. Mazání příspěvků - pokud žák napíše něco nevhodného, je určité dobré mít jako vlastník týmu možnost jakýkoliv nevhodný příspěvek smazat. Zapnout si tuto možnost můžete ve vlastnostech týmu (tři tečky vedle jeho názvu) - Správa týmu - Nastavení - Oprávnění členů. Zde je potřeba zaškrtnout položku Vlastníci můžou odstraňovat všechny zprávy.


Pokud tuto možnost nemůžete jako vlastníci týmu zapnout, je potřeba se obrátit na správce Office 365, aby v admin centru Teams tuto možnost vlastníkům týmů povolil. To se dělá v položce Zásady zasílání zpráv - šablona Globální (popř. další, vámi vytvořené a aplikované šablony).


2. Další volbou (pokud domluva a smazání předchozích nevhodných příspěvků nezabrala), je možnost žáka ztlumit v rámci kanálu Příspěvky. Tím nebude moci do chatu v rámci týmu nijak přispívat. To se opět dělá v nastavení týmu - Správa týmu - Členové, kde se u každého člena týmu nachází sloupec ztlumit žáka.


Převzato z autorova blogu O technologiích (nejen) ve školách....

Žádné komentáře:

Okomentovat