29.4.20

Kamil Dubský: Strach z otevření školek: Jde o covid, nebo o ošetřovné?

Radnice v Pardubickém kraji zatím velmi váhají se znovuotevíráním mateřských škol. Mezi rodiči zatím není velký zájem a školám chybí metodika.

Z článku v Pardubický.Deník.cz vybíráme:

Třeba v Hlinsku toto ani neřeší. Obě zdejší školky zůstaly přes celou epidemii v provozu. Zpočátku jen pro děti rodičů pracujících v IZS, pak se ale otevřely pro všechny. Přesto sem chodí o poznání méně dětí než dříve.

„Ošetřovné jsme nevystavili ani jedno, byly jen dvě takové žádosti. Ostatní rodiče si ho vyřešili přes základní školu, další jsou pak na rodičovské dovolené s ještě menším dítětem. Problém s ošetřovným začnou mít lidé podle mě až 25. května, jak začnou fungovat základní školy,“ uvedl ředitel Mateřské školy v Rubešově ulici Jan Novotný.

Podle sondy Deníku zájem o znovuotevření školek mezi rodiči není masivní. Vedle strachu z koronaviru panuje také nejistota kolem ošetřovného i chybějící informace o režimu v základních školách. Ve hře je víc neznámých než známých. Ani úřady na ně neznají odpovědi.

„Zájem rodičů je hodně vázán na otevření prvního stupně ZŠ. Když mají doma školou povinné dítě, nechali si v březnu doma i to druhé, školkové. To, jak se začnou školky zpátky plnit, záleží hodně na tom, jaký bude na ZŠ panovat režim. Podle toho se rodiče budou rozhodovat, jestli děti do školy dají, nebo ne. A podle toho se bude odvíjet i jejich zájem o vrácení menších dětí do mateřinek,“ míní starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Žádné komentáře:

Okomentovat