15.4.20

Josef Mačí: Kdy se děti a studenti vrátí do škol? První stupeň 25. května, druhý až v září

Ministr školství Robert Plaga (ANO) představil na tiskové konferenci po jednání vlády časový rozvrh, jak se budou žáci a studenti ještě v letošním školním roce vracet do škol.

Z článku na SeznamZprávy.cz vybíráme:

„Bude to formou školních skupin. Jsou tam přísná opatření a bude se jednat doporučeně o skupiny 15 dětí s tím, že bude v každé lavici jen jedno dítě,“ upřesnil Plaga. Nebude také možné měnit složení takových skupin. Učit je bude pouze jeden pedagog a děti se odpoledne nebudou mísit ve školních družinách.

„Roušky budou doporučeny a o nošení rozhodne vyučující. Pokud budou v lavicích při frontální výuce, tak nebudou nutné,“ vysvětlil Plaga. Povinně je budou muset děti nosit jen v případě skupinové práce nebo pokud se budou pohybovat v prostoru třídy.

Pokud se epidemiologická situace v Česku nezvrtne, v průběhu června se do škol dostanou nárazově i žáci druhého stupně základních škol. Ministerstvo školství ale nepočítá, že by na druhých stupních začala do konce školního roku klasická výuka. Žáci se potkají maximálně v menších skupinách a vyučování bude pokračovat vzdálenou formou.
Žádné komentáře:

Okomentovat