28.4.20

Jiří Mach: Plaga: Zvažujeme konzultace žáků 9. tříd ve školách

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) zatím stále předpokládá, že se 25. května otevře jen první stupeň základních škol. V rozhovoru pro Právo ale nově řekl, že zvažuje připustit žáky devátých tříd ke konzultacím do škol.

Z rozhovoru v Novinky.cz vybíráme:

Ze škol zaznívají otázky, proč se všude uvolňuje, ale školy zůstávají na tom stejném jako před týdnem. Tedy že se otevře pouze první stupeň až 25. května s různými omezeními. Premiér Babiš by rád otevřel i druhý stupeň. Jsou už ve hře nějaké změny?

Před týdnem jsme zveřejnili scénář k uvolňování opatření ve školství, na kterém jsme spolupracovali s epidemiology z ministerstva zdravotnictví v čele s Rastislavem Maďarem. Tento scénář je stále platný, jedinou změnou bylo to, že na vysoké školy mohou od tohoto pondělí docházet také ostatní ročníky studentů než jen závěrečné, stále však za dodržení přísných podmínek, tedy konzultace či zkoušky o maximálně pěti lidech.

Podle informací z vysokých škol jim toto uvolnění usnadní uzavření semestru. Pokud se situace bude nadále vyvíjet dobře, chtěl bych v jednání s ministerstvem zdravotnictví také otevřít otázku například konzultací pro 9. ročníky. Stále ale platí, že klíčový je pro nás názor epidemiologů.
Žádné komentáře:

Okomentovat