28.4.20

Jakub Kvasnička: Polovina Čechů se bojí o práci, chtěli by konec opatření a děti ve škole

Česko se pomalu vrací do života. A zároveň vstupuje do další fáze koronavirové krize. Do fáze ekonomické nejistoty. Až 50 procent občanů očekává, že se zpomalení ekonomiky dotkne jejich platů. Vyplývá to z ankety serveru iDNES.cz, v níž odpovídalo přes šest a půl tisíce lidí.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

Národ se nemůže shodnout na názoru k znovuotevření škol. Na otázku „Je dobře, že se děti nevrátí do prázdnin do škol?“ odpovědělo kladně 49 procent lidí, negativně 51 procent. Stejně vyrovnané názory panují například na otevření obchodních center. Část lidí se bojí, část chce už absolutní svobodu.

Je Česko polarizované podobně jako třeba v politických názorech? „Neviděl bych v tom souvislost. Rozdělená totiž není jen laická veřejnost, ale i ta odborná,“ vysvětluje Jan Konvalinka, biochemik a prorektor Univerzity Karlovy pro vědeckou činnost. „Kdybyste přišel na diskusi třeba s biochemiky, viděl byste úplně stejnou polarizaci. O tom viru stále víme strašně málo…“

Ale zpět ke školním statistikám. Jako jasné vítězství může brát české školství většinový názor lidí na domácí výuku v koronavirové izolaci. Moderní technologie ji nijak neomezily. Naopak 62 procent lidí si myslí, že škola, kam chodí jejich děti, zvládá výuku (udělování instrukcí rodičům) dobře. S tím, jak vypadá samotné vyučování, je spokojeno 76 procent odpovídajících.

Žádné komentáře:

Okomentovat