30.4.20

Iveta Křížová: Budeme hodní, avizují učitelé. Vysvědčení letos ztratí váhu, děti čekají lepší známky

Letošní vysvědčení bude mít menší váhu než jindy. I menší záběr. Hodnocení druhého pololetí se totiž smrskne jen do necelých šesti týdnů, které děti ve školních lavicích strávily.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Notoričtí pětkaři ale úplně vyhráno nemají. Vyhláška nezmiňuje, že nesmí nikdo s výjimkou maturantů propadnout. „Propadnout se může, ale nesmí to být na základě distanční výuky,“ poznamenal Černý, podle něhož je ministerská vyhláška v pořádku. „Nechápu útoky na ni, líbí se mi. Souhlasím s každým slovem. Je ve prospěch dítěte, směřuje k tomu, aby děti dostaly lepší hodnocení,“ dodal.

Na to se snad nyní může těšit i osmiletý Max, jedničkář, který odcházel v březnu ze školy s tím, že mu matematika vycházela přesně mezi jedničkou a dvojkou. Nyní se obává, že si to nestihne opravit. „Maxík stále neví, jak má známku vylepšit. Všechny úkoly ze školy doma plní, ale známky nedostává. Tak nemá jasno,“ svěřila se pro Lidovky.cz Maxíkova matka Ilona.

Nová ministerská vyhláška ji nyní potěšila. Doporučuje totiž učitelům, aby přihlédli k té lepší variantě. „Učitel má jednoznačně přihlédnout k lepší známce a k prvnímu pololetí,“ sdělil webu Lidovky.cz viceprezident AŘZŠ Jaroslav Jirásko. Ředitel Havlíček to sice tak jednoznačně nevidí, přesto i on naznačil, že prostor pro přimhouření oka bude. „Každý učitel u nás je natolik zkušený, že se bude snažit z dítěte na dálku získat něco, co ho skutečně přesvědčí, že si tu lepší známku zaslouží,“ zdůraznil.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Letošní vysvědčení bude mít menší váhu než jindy.

A ono někdy nějakou váhu mělo?
Leda tak hmotnost papíru, na kterém bylo vytištěno.
Hodný učitel je něco jako hodný zubař. Po vláskách pohladí, ale nepomůže...

Okomentovat