26.4.20

Debata o maturitách - Co řeší průměrný středoškolák?: XV. republikový sněm ČSU (ŽIVĚ)

Každý máme své starosti a radosti, které se můžou často velmi lišit. Pokud se ale zamyslíme, jistě zjistíme, že některými tématy se středoškoláci zabývají častěji než jinými. Právě o tom je XV. republikový sněm České středoškolské unie – a tentokrát online!
Sledujte na Facebooku: bit.ly/FacebookCSU
Nebo i na Instagramu: bit.ly/InstagramCSU

9 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

Dva pracovníci Eduinu? Není to poněkud nevyvážené?

krtek řekl(a)...

A o tom to je.

Charlie řekl(a)...

A já myslel, že je to středoškolská unie a zatím je to spíše univerzita třetího věku. Pár chlapců nám nějak přerostlo.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Co řeší průměrný středoškolák?

Pytliky hodně zajímá, co řeší nadprůměrný středoškolák. Ale budiž.
Že republikový sněm? A proč ne rovnou světový?
Dva poslancí, dva odborníci na vzdělání a jeden odborník budoucí.
Nazpaměť nabiflované floskuloidity o poskytování zpětných vazeb a vystupování z bublin... Nebo se pytlici pletou a stojí za to pověnovat tomu čas?

mirek vaněk řekl(a)...

Co to je průměrný středoškolák? Ví vůbec autor věty, jak vypadá průměrný středoškolák? Jak je schopen vystupovat v médiích?

Filip Jakš řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Filip Jakš řekl(a)...

To, jak pan poslanec Bartoň plave v datech a vymlouvá se, že se mu to plete, je pro mě šokující. Je místopředsedou školského výboru, tedy by se dalo předpokládat, že by mohl být stínovým ministrem školství, nebo na jemu blízké pozici. Opozice by obzvláště v těchto dnech měla být informovaná a měla by bedlivě kontrolovat postup vlády. Nedůslednost tak vysoce postaveného politika je pro mě tedy nepochopitelná. Navíc šel do debaty, kde bylo zřejmé, že se jej na tato data někdo bude ptát. Nepřipravenost, vymlouvání se a ještě lze z jeho výrazu vyčíst, že se za to ani nestydí. Je to neprofesionalita a pro mě jako pro kritika vlády je hrozné, že poslanecká opozice je v konkrétních příkladech takto chabá.
Jsem osobně hluboce zklamán, ale jsem také nadšen z ostatních účastníků debaty, díky za ni!

Josef Soukal řekl(a)...

Přehlídka ztraceného času, nic nového, pár zmatků. A jestliže Š. Kment nadhodí při otázce na to, co prakticky využíváme z maturity, epizeuxis, tak se sám diskvalifikuje z jakékoli seriózní maturitní debaty. Pokud se něco zázračného nestane a o maturitě budou rozhodovat demagogové, pak se její problémy budou jen zhoršovat, stejně jako problémy středního školství jako celku. Uvidíme, zda ve vzdělávací oblasti dostatečně silně zafungují samoozdravovací mechanismy; už by bylo opravdu načase.

Nicka Pytlik řekl(a)...

nadhodí při otázce na to, co prakticky využíváme z maturity, epizeuxis

To je jako v tom judu. Tam prý kolikrát stačí nadrtit se nepřekonatelně jeden chvat, a člověk to může dotáhnout až ke zlatu na olympiádě.
S tou epizeuxidou to mohou kmentové dotáhnout až na ministerstvo! A je úplně jedno, které...

Okomentovat