14.4.20

ČTK: Školy se v plném rozsahu do července neotevřou. Stát je plánuje otevírat postupně

V plném rozsahu se do července výuka do škol nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně. Nejméně počítá návrh na uvolnění škol a školských zařízení, který v úterý projednala vláda, s návratem žáků 2. stupňů základních škol a středoškoláků nižších ročníků.Vystoupení ministra školství Roberta Plagy od 7:30' záznamu.

Agenturní zpráva ČTK.

Zdroj: Lidovky.cz

6 komentářů:

Ygrain řekl(a)...

Výborně. Takže dospělci se budou bedlivě rouškovat a dodržovat přísná hygienická opatření, zatímco děti budou vesele prskat? Krom toho, ráda bych viděla ten dvoumetrový odstup mezi lavicemi - a dva metry jsou doporučený odstup pro jedince S rouškami.

BTW, ty jednotlivé skupinky v družinách bude hlídat kdo? Družiny se totiž normálně promíchávají právě proto, že družinářek není tolik.

Nicka Pytlik řekl(a)...


A co mateřské školy?
Zřejmě se školně jmenují jen tak mimoděk.

Ivo Mádr řekl(a)...

Ygrain

Na hlídání v družinách jsou přece učitelé 1. a 2.stupně. Ostatně třídy 1.stupně po rozdělení budou vyučovat i učitelé 2.stupně.

Ygrain řekl(a)...

Takže pančelka poté, co doučí, bude ještě odpoledne hlídat? Úžasnoucnější a úžasnoucnější. A až nastoupí druhý stupeň, ty bude učit kdo?

Ivo Mádr řekl(a)...

Druhý stupeň nenastoupí, na ty "konzultace" nebude nikdo chodit. Mám takové podezření, že to tak nějak na MŠMT vymysleli a počítají s tím, že to ředitelé zajistí.

Ygrain řekl(a)...

Ano, taky mám takový pocit, že z těch starších se jich do školy mnoho nepohrne. Nicméně - učitel druhého stupně má přece ještě vést distanční výuku, a ti, kdož to berou vážně, rozhodně nemají čas na to, aby ještě učili první stupeň.

Okomentovat