10.4.20

Česká školní inspekce připravila opakovací a procvičovací testy k výuce v pořadu UčíTelka

V úzké spolupráci s učitelkami, které vedou výuku v pořadu České televize UčíTelka, připravuje Česká školní inspekce opakovací a procvičovací testy pokrývající právě to učivo, které je v pořadu UčíTelka v Českém jazyce, Matematice a vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět probíráno. Testy jsou k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů. Žáci, kteří výuku prostřednictvím programu UčíTelka sledují, si tak mohou probírané učivo s využitím připravených elektronických testů zopakovat a procvičit. Nabídka bude průběžně rozšiřována o další testy reflektující příslušné učivo tak, jak bude postupně během vysílání jednotlivých dílů pořadu probíráno.

Kromě testů vázaných na učivo probírané v pořadu UčíTelka (tedy testů pro žáky na 1. stupni ZŠ) jsou v aplikaci InspIS SETmobile k dispozici také další testy pro dílčí témata z různých vzdělávacích oborů, vzdělávacích oblastí i gramotností, které jsou určeny pro žáky základních i středních škol.

Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google Play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a poté v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy (na prvních místech jsou řazeny testy s logem UčíTelka). Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.

Poznámky redakce:
  • Zpráva na webu České školní inspekce je bez odkazů, uživatel musí hledat.
  • Aplikace není v Google Play nabízena ČŠI, ale pro uživatele neznámou firmou itelligence, a.s.
  • Aplikace vyžaduje zcela zbytečně osobní data a složitou registraci, je tedy z hlediska UX zcela špatně navržena.
  • Výběr testů je nepřehledný, tučně je vyznačena jen UčíTelka, nikoli název testu.
  • Ovládání aplikace je naprosto zmatené, například pokyn Test lze vygenerovat pomocí tlačítka Generovat test vyvolá úsměv, žádné takto označené tlačítko v aplikaci není.
  • Testy se generují a nejsou k dispozici okamžitě.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

opakovací a procvičovací testy k výuce v pořadu UčíTelka

Tak to už tedy žádný dril frontální výukou a biflováním nazpaměť?
Jupíííííí

Jirka řekl(a)...

Sarkasmus je tvé pravé jméno! Každý slušně zkompetentněný pracovník inspekce si musí uplivnout. Vždyť teď jde o všechno, musí se volit i pokleslé metody.

Ferda44 řekl(a)...

Na co inspekce šáhne, tam tráva neroste...

Okomentovat