24.4.20

Anna Brzybohatá: Prymula: S rouškami nejméně do června, otevírání škol se proto nezrychlí

Opatření proti šíření koronaviru jako je udržování odstupu, dezinfekce a roušky, budou platit nejméně do konce června, předpokládá náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. V České televizi v pátek uvedl, že kvůli dodržování těchto omezení se nezrychlí otevírání škol, protože školy musejí s dodržováním těchto pravidel počítat.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Nepředpokládá se, že by ukončení nouzového stavu mělo přímý vliv na uvedená mimořádná opatření, neboť tato opatření vydalo Ministerstvo zdravotnictví na základě zákona o ochraně veřejného zdraví. Nejde tedy o opatření vydaná na základě krizového zákona,“ řekla iDNES.cz mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Do uvedených mimořádných opatření spadá třeba zákaz přítomnosti žáků a studentů ve školách či kontaktní výuka.

Na školách spadají vydaná opatření pod ministerstvo zdravotnictví, které je vydalo na základě zákona o ochraně veřejného zdraví, ne podle krizového zákona a to ještě několik dní před jeho vyhlášením. Včerejší rozhodnutí soudu se tak na uzavření škol nevztahuje a jde dál podle harmonogramu.(...)

Pokud to vývoj epidemie dovolí, maturantům by se dveře škol mohly otevřít 11. května a skupinám školáků na prvním stupni základních škol 25. května. Nejméně počítá vláda do prázdnin s návratem žáků druhých stupňů základních škol a středoškoláků nižších ročníků.Žádné komentáře:

Okomentovat