19.4.20

Alena Dušková: Koronavirus přepíše české školství. Tyto matky a jejich děti mají náskok

Poslední měsíc ukázal, že vyučování dětí může mít tisíce různých podob. Jedno je už teď jisté, stále více rodičů se bude v budoucnosti rozhodovat, jakou formu vzdělávání vyberou pro své potomky. Tyto tři ženy mají náskok, jinou cestou ve vzdělávání nastupující generace vykročily už před časem.


Z článku v Ona.iDNES.cz vybíráme:

Maminka dnes už tří domškoláků však tradiční pojetí vzdělávání přímo neodmítá, zároveň si sama na školu nenese vyloženě nepříjemné vzpomínky.„Nemusíte mít negativní zkušenost k tomu, abyste svým dětem vybrala jinou cestu. Já jsem byla jedničkářka, takže učitelky mě milovaly,“ říká s tím, že se však raději honila s kluky po chodbě.

Proti klasické koncepci školství prý nebojují, jen zvolili možnost, která sedí jejich rodině. „Být hodně spolu, učit se smysluplným věcem, učit se cestováním, učit se efektivně, učit se praxí, vidět své rodiče a jiné dospělé při práci, žít s nimi život. Dát dětem čas na to, aby poznaly, co je baví, a měly prostor se tomu věnovat,“ jmenuje Ivana všechny důvody, proč to zkusit doma.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tyto matky a jejich děti mají náskok

No paráda!
Proč jen to nejde všude. Proč jen musí většina rodičů ustavičně posílat svoje děti někam pryč, na až tak dlouhou dobu a připravovat je o
"Být hodně spolu, učit se smysluplným věcem, učit se cestováním, učit se efektivně, učit se praxí, vidět své rodiče a jiné dospělé při práci, žít s nimi život."
A někteří dokonce sepisují petice, aby se školy zase otevřely!
Snad prý i co nejdříve...

Okomentovat