3.3.20

Ze sociálních sítí: Práce na Strategii 2030+ pokračují!

MŠMT vyhodnocuje podněty a vybírá sadu opatření pro první realizační období Strategie do roku 2023. Dnes se sešel pan ministr Robert Plaga se zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR. Debatovali zejména o středním odborném školství, spolupráci škol a firem a programu P-TECH. Shodli se na potřebě posílení tématu středního odborného vzdělávání v připravované Strategii a na výběru tohoto tématu mezi klíčová opatření do roku 2023. Ambicí ministerstva je připravit návrh novely nařízení vlády o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, které bude odrážet potřeby trhu práce, technologické a celospolečenské proměny světa a reflektovat nutnost přípravy žáků a studentů na celoživotní vzdělávání a učení v rámci jejich profesního života.Celý komentář:

Vyhodnocujeme podněty a vybíráme sadu opatření pro první realizační období Strategie do roku 2023. Dnes se sešel pan ministr Robert Plaga se zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR. Debatovali jsme zejména o středním odborném školství, spolupráci škol a firem a programu P-TECH.

Shodli jsme se na potřebě posílení tématu středního odborného vzdělávání v připravované Strategii a na výběru tohoto tématu mezi klíčová opatření do roku 2023. Ambicí ministerstva je připravit návrh novely nařízení vlády o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, které bude odrážet potřeby trhu práce, technologické a celospolečenské proměny světa a reflektovat nutnost přípravy žáků a studentů na celoživotní vzdělávání a učení v rámci jejich profesního života.

„Jsem ráda, že ministerstvo pokračuje v otevřeném dialogu o směřování českého školství a vítám posílení tématu odborného vzdělávání ve Strategii 2030+. Rádi budeme s ministerstvem na tomto tématu spolupracovat za využití výstupů programu P-TECH.“ Uvedla na závěr jednání Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR.

O dalších vybraných opatřeních pro první realizační období Strategie vás budeme průběžně informovat. V průběhu dubna a května se pak k jednotlivým tématům uskuteční diskuzní kulaté stoly.

Více o programu P-TECH najdete na https://digikoalice.cz/in…/p-tech-cesta-k-to-ss-na-vysocine/ a https://www.ibm.com/thought-leadership/ptech/index.html.

3 komentáře:

Jirka řekl(a)...

Strategie 2030+ je zřejmě štěpný frk. Soudím tak podle ilustračního fota. Nebo zkouší travku na vlastní kůži, aby nám poradili s účinnou prevencí.

Josef Soukal řekl(a)...

Strategie samozřejmě ničemu nepomůže, protože na realizaci změn, jež by mohly působit pozitivně, nejsou peníze, a protože se budou realizovat hlavně opatření, která vzdělávání v Česku nemohou nepoškodit.

Silvie A. řekl(a)...

Připomínám princip Gorbačovovy perestrojky: Všechno se zlepší, aniž by se cokoli změnilo.

Okomentovat