19.3.20

Ze sociálních sítí: Obrovská poklona všem učitelům, kteří stále komunikují s dětmi (a nejen jim posílají úkoly)

Kornélia Gottmannová cituje na sociální síti Facebook z dopisu učitele její dceři: "Zkuste se na současnou situaci podívat jako na jedno obrovské dobrodružství, kterého se právě účastníte. Filmoví a románoví hrdinové bývají také vystaveni různým nástrahám, a musí být proto obezřetní, nesmějí spoustu věcí! To se teprve ukážou jejich kladné vlastnosti i jejich nectnosti. Jsou postaveni před výzvy, kterým musí čelit. Když o nich čteme v knížkách nebo vidíme ve filmu, toužíme být s nimi a prožívat stejné věci jako oni. Teď se díky koronaviru ocitáme přímo v ději. Takže hlavu vzhůru moji hrdinové ze 4. B. Na těchto prázdninách se naučíte spoustu věcí! Mnozí z vás, jak jsem vás poznal, jste opravdu velmi chytří a všechno si hned zapamatujete a víte to, jiní z vás projevujete kreativní myšlení a chcete věcem přijít na kobylku po svém."




Celý komentář:

Obrovská poklona všem učitelům, kteří stále komunikují s dětmi (a nejen jim posílají úkoly). Třídní od Mari včera telefonovala a zjišťovala situaci. Mari dokonce vykouzlila do telefonu šťastný úsměv, což je v této době a v přítomnosti rodičů (a teď mám na mysli spíš její pubertu než koronavirus) velmi vzácné. Alenčin učitel poslal dětem dopis. Když jsem ho četla pro celou rodinu, připadala jsem si, jako když čtu svatební projev. Knedlík v krku a hlavně se nerozbrečet. Tak tady je: (Snad mi Alenka i učitel zveřejnění odpustí.)

Milí žáci,

děkuji vám všem, kteří jste mi napsali za domácí úkol dopis. Dozvěděl jsem se z nich, že si všichni navzájem chybíte, že postrádáte kontakt s kamarády spolužáky, že byste radši chodili do školy. Z omezení, která koronavirus přinesl, radost nemáte a logicky vás dost obtěžuje nošení roušek, zákazy volného pohybu venku. Někteří z vás by si přáli mít kouzelnou moc, aby s koronavirem zatočili. Projevili jste i obavy z budoucnosti. Velmi si vážím sdílení vašich pocitů, přání i obav.

Chtěl bych vám k tomu povědět tohle.

V současnosti žijeme v jedinečné době změn. A obrovské změny nás ještě čekají. Není náhoda, že je prožíváme zrovna my. Současný stav i nadcházející události nás všechny vyzývají k tomu, abychom v sobě našli to nejlepší - vlastnosti, přístup, chování, myšlení. Ano, máme možnost se litovat, žít ve strachu. Tím ale sobě ani nikomu dalšímu neprospějeme. Vaše rodiče ani kamarády netěší, když jste smutní nebo se bojíte. Vzpomeňte si, jak se strachem dovedl zápasit Harry Potter.

Zkuste se na současnou situaci podívat jako na jedno obrovské dobrodružství, kterého se právě účastníte. Filmoví a románoví hrdinové bývají také vystaveni různým nástrahám, a musí být proto obezřetní, nesmějí spoustu věcí! To se teprve ukážou jejich kladné vlastnosti i jejich nectnosti. Jsou postaveni před výzvy, kterým musí čelit. Když o nich čteme v knížkách nebo vidíme ve filmu, toužíme být s nimi a prožívat stejné věci jako oni. Teď se díky koronaviru ocitáme přímo v ději. Takže hlavu vzhůru moji hrdinové ze 4. B. Na těchto prázdninách se naučíte spoustu věcí! Mnozí z vás, jak jsem vás poznal, jste opravdu velmi chytří a všechno si hned zapamatujete a víte to, jiní z vás projevujete kreativní myšlení a chcete věcem přijít na kobylku po svém.

Další si nenechávají mozek zaplnit násobilkou nebo vyjmenovanými slovy, protože tuší, že v očekávaném dobrodružství kapacitu svého mozku využijí k něčemu úplně jinému. Dohromady se tak všichni vzájemně výborně doplňujete. A to se vám bude hodit! Máte moc jako Harry Potter, ještě o tom třeba nevíte.

Nedívejte se dozadu ani do daleka, tam všude je strach.

učitel Luděk

Žádné komentáře:

Okomentovat