28.3.20

Zdravice ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ke Dni učitelů.

Ze zdravice ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy vybíráme: "Chtěl bych Vám u příležitosti Dne učitelů upřímně poděkovat za vše, co v současné době děláte. Že častokrát ještě mnohem usilovněji pečujete o své žáky a studenty, pracně připravujete studijní materiály a plánujete výuku na dálku s pomocí online nástrojů. Situace, ve které se nacházíme, ať chceme nebo ne, školství změní. Děkuji všem, kteří si to uvědomují a jdou této změně naproti."

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

Den učitelů byl před téměř sedmi desítkami let vyhlášen jako morální ocenění práce pedagogů. Dovolím si říct, že to v dnešním zcela mimořádném období platí ještě víc, než kdy dřív. Jak se říká, hodnotu věcí dokážeme často ocenit až ve chvíli, kdy je ztrácíme. V těchto dnech se musíme vyrovnávat se situací, kterou si nikdo z nás nedokázal před pár týdny ani představit, natož se na ni připravit. Žáci a studenti jsou doma a jejich výuka dálkovou formou je mnohem náročnější, než když seděli ve školních lavicích.

Chtěl bych Vám u příležitosti Dne učitelů upřímně poděkovat za vše, co v současné době děláte. Že častokrát ještě mnohem usilovněji pečujete o své žáky a studenty, pracně připravujete studijní materiály a plánujete výuku na dálku s pomocí online nástrojů. Situace, ve které se nacházíme, ať chceme nebo ne, školství změní. Děkuji všem, kteří si to uvědomují a jdou této změně naproti.

Mé zvláštní poděkování u příležitosti Dne učitelů míří do mateřských škol, z nichž mnohé zůstaly v provozu, aby se mohly postarat zejména o děti lékařů, sester, hasičů, vojáků, policistů a dalších pracovníků, bez kterých by současný stav nešel zvládnout. Děkuji Vám, paní učitelky a další pracovníci z mateřských škol, kteří každý den s láskou v této mimořádně složité době připravujete pro děti program a zajišťujete jejich potřeby, za Vaši práci a nebojím se říct za Vaše poslání.

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé, držme si palce. Zvládnout to můžeme jen společně!

S úctou Vám všem

Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

5 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Jste z toho všeho smutní? Nezoufejte!
Namočte si roušku do toluenu a bude to vaše nejhezčí životní procházka

Jirka řekl(a)...

No nazdar!

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici oceňují, že se ministr školství sednutím si na stůl dokáže přiblížit masám, aniž by si musel vysoukat košili z kalhot.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Joj!
U soukalů prominou. Žádná alegorie se nekoná.

Josef Soukal řekl(a)...

Soukalové také sedali, leč košili si museli vysoukávat. Dnes (tedy do 10. března) se už jen opírají, nejen se soukáním je to u nich těžší.

Okomentovat