1.3.20

Otázky Václava Moravce: Bude líp v českém školství?

Hosty pořadu České televize Otázky Václava Moravce byli ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, první místopředseda Senátu Jiří Růžička, člen senátního výboru pro vzdělávání, a ekonom Daniel Münich z IDEA při CERGE-EI. Témata pořadu: systém a role vzdělávání, strategie státu, cesty k vzdělanostní ekonomice, financování školství, odměňování pedagogů, obsah a kvalita výuky, podoba středoškolského vzdělávání a budoucnost maturitních zkoušek
Video na webu České televize.

6 komentářů:

poste.restante řekl(a)...

"odborný server o vzdělávání EDUin" ??
Mohl by panu Moravcovi někdo vysvětlit, že EDUIN rozhodně není odborná společnost a neprovozuje odborný server? Dokonce ani ten jejich vlastní server ji jako odbornou nedeklaruje, ale pouze uvádí, že s odborníky spolupracuje a jejich názory a poznatky chce zprostředkovávat. - https://www.eduin.cz/proc-eduin/
Což ovšem na druhou stranu představitelům EDUINu nikterak nebrání v tom, aby se nechali titulovat jako "odborníci na vzdělávání". A nejspíš tomu i sami věří.

Já si pana Moravce velice vážím, ale o školství se občas nechává informovat hodně jednostranně. Ke škodě věci i vlastního renomé.

Nicka Pytlik řekl(a)...

odborný server o vzdělávání EDUin

Pokud jsou tam podle poslance Baxy přední experti, jako jsou odborníci na vzdělání, konzultanti a analyticí, nezbude, než se s tím ztotožnit.

Vít Tomis řekl(a)...

Mediální výchova v praxi.

Pokud se někdo nechává informovat jednostranně o školství, je zde reálný předpoklad, že stejně jednostranně se pak nechává informovat i v dalších oblastech své mediální práce.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"Pokud se někdo nechává informovat jednostranně o školství, je zde reálný předpoklad, že stejně jednostranně se pak nechává informovat i v dalších oblastech své mediální práce. "

Přesně tak.

Jiri Janecek řekl(a)...

Ceho se chteji dobrat diskuzi v teto sestave? Mimochodem, nediskutovala tataz sestava u Moravce tak dva mesice zpatky?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ceho se chteji dobrat diskuzi v teto sestave?

Pytlikům nejde na rozum, proč si tam moravci nepozvou už konečně odborníky na vzdělání, konzultanty a auditoří. To jak je ti moravci ustavičné přehlížejí, pytliky ale už fakt hněte!

Okomentovat