3.3.20

Jan Veselý a d.: Koronavirus je tu. Nechte děti doma, prosí rodiče školy na severu Čech

Školy z Ústeckého kraje a na Děčínsku reagují na první případy nákazy koronavirem v Česku. Dětem skončily jarní prázdniny a vedení škol tak nyní apeluje na ty rodiče, kteří se se svými dětmi vrátili z dovolené z rizikových regionů severní Itálie, aby své děti nechali doma a minimalizovali kontakt s ostatními lidmi. Promeškané hodiny žákům omluví.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Děčínský magistrát už ve čtvrtek požádal přes vedení svých škol rodiče, aby děti, které se vrátily z Itálie a Rakouska, nechali doma. „Po potvrzení koronaviru bylo dnes doporučení rozšířeno na školky a všechny základní školy. Nařídit to ale nemůžeme,“ sdělil v neděli v podvečer děčínský primátor Jaroslav Hrouda (ANO).

Po poradě s epidemiology by se podle něj rodiče měli obrátit na krajské hygieniky a případně si nechat udělat odběr. „V pondělí ráno bude zasedání krizového štábu, protože se z prázdnin vrátí všechny děti a budeme se snažit, aby kraj stejné doporučení vyhlásil i ve středních školách, mělo by platit i na vysoké školy. Spíše než dětí se onemocnění týká rodičů a možná by bylo lepší, aby doma zůstali hlavně oni. Budeme v pondělí informovat největší zaměstnavatele a zítra se na dalším opatření snad domluvíme. Nechceme ale vyvolávat žádnou panikou,“ řekl Hrouda s tím, že město bude o opatření informovat na webu města, Facebooku i dalšími cestami.

Žádné komentáře:

Okomentovat