22.2.20

Radka Kvačková: Na odměny učitelů 6000 měsíčně

Veřejné školy už vědí, kolik peněz dostanou tento rok od ministerstva školství na takzvané nenárokové složky mzdy, tedy osobní příplatky a odměny. Co si pod tím představit? Názorný příklad uvedla pro Učitelské noviny ekonomická náměstkyně ministra školství Pavla Katzová: „Jestliže má třeba devítitřídní základní škola ve třídách průměrně 21 žáků (a žádného se speciálními vzdělávacími potřebami), pak na jednoho učitele dostane na nenárokovou část mzdy přibližně 103770 korun na rok.“ To vypadá jako dost peněz. Je však třeba říct, že v uvedené částce jsou i odvody (zdravotní, sociální) ve výši skoro 36 procent. Na výplatní pásce by se mohlo ve skutečnosti objevit něco přes 6 tisíc měsíčně. Rozdělení mezi jednotlivé kantory je ovšem na řediteli školy.


Z přehledu zpráv ze školství v příloze deníku Lidové noviny Akademie vybíráme:

Od ledna začala ve čtyřech krajích (Plzeňském, Středočeském, Karlovarském a Ústeckém) fungovat Centra kolegiální podpory. Mají pomáhat učitelům, kteří se rozhodli zlepšovat výuku pomocí metody formativního hodnocení. Sám termín, ve světě dnes dosti frekventovaný, není příliš vypovídající. Když se ale zajímáte, zjistíte, že je za ním v Česku ne právě běžný přístup k žákům. Učitel téměř vůbec nevyvolává děti, které se hlásí, nýbrž tahá jména náhodně z klobouku jako při nějakém plošném průzkumu. Ono taky o jistou formu průzkumu jde. Kantor však nesleduje úspěšnost nebo neúspěšnost žáků, ale úspěšnost výuky, rozuměj svoji vlastní efektivitu: Pochopili všichni? A co jim ještě dělá potíže? Případně proč? Řečeno jinak, učení s formativním hodnocením nestaví na známkách, ale na tom, aby se nikdo v látce neztratil.

5 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já mám raději O Smolíčkovi Pacholíčkovi.

Eva Adamová řekl(a)...

"Na výplatní pásce by se mohlo ve skutečnosti objevit něco přes 6 tisíc měsíčně."

To by se dalo zařadit mezi poplašné zprávy.

Jsou v tom odměny, které se vyplácejí většinou dvakrát do roka. Ale co je důležitější, jsou v tom příplatky za vedení pro ředitele a zástupce včetně jejich tučných odměn. A to si ještě nejsem jistá, jestli v tom náhodou nejsou i peníze na suplování. Zapomeňme urychleně na tuto částku, protože běžný učitel z ní uvidí jen ubohý zlomek. Na konci roku si řekneme.

Nicka Pytlik řekl(a)...

by se mohlo ve skutečnosti objevit něco přes 6 tisíc měsíčně

V této výši měli pytlici osobní hodnocení počátkem devadesátých let.
Pak na vedoucí pozice ve školství začali přicházet kovaní manažeří...

Tunysová řekl(a)...

Ředitelé dostávají peníze na odměny od zřizovatele. Osobní ohodnocení se platí z rozpočtu školy. Někdy tak má ředitel méně, než zástupce.:-) Asi si umí zařídit, aby to tak nebylo.Zákoník práce říká, že ředitel musí mít jasně definován motivační program pro zaměstnance a taky směrnici, jak bude rozdávat odměny. Nuž, tak uvidíme...

Lenka Pokorná řekl(a)...

Paní Tunysová, mýlíte se, zřizovatel sice stanovuje řediteli celý plat od tarifu až po příplatky a odměny, protože je jeho zaměstnavatel, leč tyto peníze se vyplácejí ze společného balíku peněz, který je určen pro všechny pedagogické pracovníky.

Pravdou je, že zřizovatel může řediteli vyplatit ze svého i mimořádné odměny, případně mu může stanovit odměnu z peněz ze schváleného rozpočtu na provoz školy, což se děje většinou, pokud se např. rekonstruuje škola. Toto vše samozřejmě může učinit i v případě dalších pedagogických pracovníků, což se v poslední době děje v Praze, kde tak jednotlivé magistráty činí proto, aby se jim pedagogické sbory ze škol nerozutekly.

Okomentovat