26.2.20

Milada Prokopová: Malá škola, velké výhody. Rodiče v Brně se bouří proti slučování

Na základní škole v brněnské Botanické ulici panuje výbušná atmosféra kvůli plánovanému sloučení se školou ve Staňkově ulici. Rodiče jsou proti. Vadí jim, že tím děti přijdou o individuální přístup.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Základní škola Botanická sídlí v jednom ze tří pater Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka a podle jeho ředitele Radka Klimeše už se tam obě školy jednoduše nevejdou.

„Chceme jen adekvátní podmínky pro výuku,“ říká Klimeš a vypočítává důvody. „Naši učitelé mají místo sborovny kutloch o zhruba dvanácti metrech čtverečních. Čtyři naše odborné učebny slouží i jako kmenové třídy, takže studenti musejí rotovat po celé škole, a když se chtějí připravovat na výuku, sedí na schodech, protože nemají studovnu,“ popsal Klimeš. Ten dostal peníze na to, aby mohl dělit výuku některých předmětů. Ale nemůže, protože není kde je učit.

Podle něj stejně „smrsknutá“ je i základka. „Nemají družinu v budově a děti do ní chodí přes frekventovanou silnici, chybí jim místnosti na kroužky a nemají kde cvičit,“ popsal ředitel.

Žádné komentáře:

Okomentovat