16.2.20

Jan Socha: Školy zakazují mobily i o přestávkách. Ministerstvo plošné omezení nechce

Povolit, nebo nepovolit používání mobilních telefonů na základních školách? Část škol mobily zakazuje nejen v hodinách, ale i o přestávkách. Podle odborníků totiž brzdí vývoj dětí. Ministerstvo ale o plošném zákazu telefonů neuvažuje.

Z článku na webu TV Nova vybíráme:

"Ředitel zodpovídá za děti celou dobu. Z toho titulu se nám zdá logické, aby měl právo zakázat používání telefonů i o přestávkách," sdělil prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

"Pokud je to jenom o tom, že bychom chtěli, aby ti žáci o přestávkách dělali něco jiného, tak je to trochu málo na to, abychom jim tyto věci zakazovali," oponoval náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

S absolutním zákazem také ministerstvo nesouhlasí. Pravidla chce upravit alespoň pro první stupeň. "Ředitelé škol mají možnost upravit používání mobilních telefonů nejen ve výuce, ale také o přestávkách, ve školním řádu, a to ve spolupráci se školskou radou, ve které jsou zastoupeni také rodiče," řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici by řekli, že v nemálo školních řádech je uvedeno, že žáci nemají do školy nosit drahé věci, které nesouvisejí s výukou. Pytlikům ale mobily žáků v ničem nepřakážejí. Spíš je považují za prospěšné. Žáci mohou například pořídit záznam nepřístojností, které se ve škole dějí. Především pak ze strany učitelů. Všechna ta frontálně bifloidní přetěžování a následné ponižování za sebemenší chybičku či nedostatek.

Unknown řekl(a)...

Ano, mohou například pořídit záznam učitele a pak ho k pobavení všem ostatním chudákům, postiženým stejným zlem s názvem škola, sdílet na fb. Ti vaši chudáci přetěžovaní a následně ponižovaní. Ať žije kult dítěte střdobodu n(v)ašeho pokřiveného světa!

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ti vaši chudáci přetěžovaní a následně ponižovaní.

No právě!
Když vyšlo najevo, že pytlici mimo jiné dlouhodobě a systematicky žáky přetěžují a ponižují, zaujalo pytliky, že nikoho z postižených žáků doposud nenapadlo pořídit pár záznamů, kterými by svoji stížnost podložili. Prý se žáci báli.
Tak pytlici dali návrh, že by takové záznamy z výuky sami pořizovali. Prý by to memělo smysl, protože by si pytlici dávali pozor. Že by tím pádem ustalo přinejmenším to ponižovaní nebylo tenkrát vedením školy vzato v potaz.

Okomentovat